بارزانی: تشکیل دولت جدید آخرین فرصت برای حل مشکلات عراق است

عراق

رئیس اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: تشکیل دولت جدید عراق آخرین فرصت برای حل بحران‌های عمیق این کشور است.

رئیس اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: تشکیل دولت جدید عراق آخرین فرصت برای حل بحران‌های عمیق این کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای پس از دیدار با کارل بیلدت، وزیر خارجه سوئد ضمن تأکید بر لزوم در پیش گرفتن روشی جدید و عدم تکرار اشتباهات پیشین در دولت‌ آتی عراق گفت: تشکیل دولت جدید عراق آخرین فرصت برای حل بحران‌های عمیق این کشور است.

وی گفت: هدف نباید تنها تشکیل دولت باشد بلکه باید روشی مناسب در پیش گرفت تا با بحران‌های کشور مقابله کرد.

بارزانی همچنین از وزیر خارجه سوئد خواست جامعه‌ی جهانی را به افزایش ارائه کمک‌های خود به آوارگان ترغیب کند چراکه تعداد آوارگان عراقی از میزان امکانات اقلیم کردستان بیشتر شده است.

وی گفت: جامعه جهانی باید به مسئولیت‌های خود در قبال آوارگان و کمک به آنان برای بازگشت به مناطق خود عمل کند.

بر اساس این بیانیه، بارزانی و بیلدت در خصوص خطرات تروریست‌ها و جنایت‌های وحشیانه آنان علیه ایزدی‌ها و مسیحیان و مردم کردستان به‌طور کلی بحث و گفت‌و‌گو و تأکید کردند که تروریسم پدیده‌ای جهانی است که خطری علیه منطقه و جهان است.

وزیر خارجه سوئد نیز بر حمایت کشور خود و اتحادیه اروپا از کردستان در مقابله با تروریست‌ها تأکید و از تلاش‌های اقلیم کردستان برای کمک به آوارگان عراقی قدردانی کرد.

وزیر خارجه سوئد تأکید کرد: سوئد و اتحادیه اروپا از تمامی طرف‌های سیاسی عراق می‌خواهند تا دولتی فراگیر تشکیل داده که همگی طرف‌ها از جمله کردها نیز در آن‌ مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

کد N456335