بیانیه فراکسیون روحانیت مجلس درباره استیضاح فرجی دانا + واکنش یکی از اعضا به آن

فرجی دانا

فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد: ادامه مسئولیت آقای دکتر فرجی‌دانا را به مصلحت نمی‌بیند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

همکاران محترم نمایندگان ملت شریف ایران


السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

با شروع کار دولت یازدهم و رای اعتماد به آقای دکتر فرجی‌دانا برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، با بکارگیری برخی از فعالان در جریان فتنه و منحرفین در مسئولیت‌های مهم و تغییرات وسیع و بکارگیری آنها در سطح گسترده وزراتخانه و دانشگاه‌های کشور به گونه‌ای که شرایط التهاب‌آفرین و پرتنش دانشگاه‌ها را در سال‌های 78 و 88 تداعی کرد، بحث استیضاح ایشان مطرح شد.


پس از اعلام وصول استیضاح، ریاست محترم مجلس آقای دکتر لاریجانی، آقای دکتر حدادعادل و نیز شورای منتخب استیضاح‌کنندگان، برای برطرف کردن مشکلات موجود، جلسات متعددی را تشکیل دادند ولی متاسفانه همکاری مطلوبی از جانب ایشان حاصل نگشت لذا اکثریت قاطع فراکسیون روحانیت برای دستیابی به پاسخ شایسته و ندای مراجع عظام تقلید، عالمان، فضلا، دانشگاهیان و عموم ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی، ادامه مسئولیت آقای دکتر فرجی‌دانا را به مصلحت نمی‌بیند.
به گزارش ایسنا، این درحالیست که حجت الاسلام باقری بناب یکی از اعضای فراکسیون روحانیون در گفت وگو با مجلس نیوز این بیانیه را ادعایی خوانده و گفته است که فراکسیون روحانیون بدون حضور اعضا این بیانیه را تدوین کرده است.

وی با برجسته دانستن غیبت اعضای اصلی این فراکسیون خواهان دوری از بازی های سیاسی شد و گفت: غالب افرادی که در جلسه ظهر دیروز(سه شنبه) فراکسیون روحانیون حضور داشتند، افراد خاصی بودند که در غیبت اکثریت اعضا تشکیل جلسه دادند و تصمیم گیری کردند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه دیروز، افراد تاثیر گذار در جلسه غایب بودند و صدور این گونه اطلاعیه ها بنام فراکسیون روحانیون، به روحانیون مجلس و کشور ضرر وارد می کند.

انتهای پیام

کد N456328