پیام رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجد به سفرای کشورهای اسلامی

مساجد,مركز رسيدگي به امور مساجد

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در آستانه فرارسیدن روز جهانی مسجد، پیامی را خطاب به سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی صادر کرد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در آستانه فرارسیدن روز جهانی مسجد، پیامی را خطاب به سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری به شرح زیر است:

«مفتخریم که به مناسبت "روز جهانی مسجد" پیام مودت ائمه محترم جماعات و نمازگزاران مساجد جمهوری اسلامی ایران را به برادران مسلمان و فعالان شریف مساجد در آن کشور اسلامی تقدیم نموده و مبانی وحدت بخش امت واحده، یعنی قرآن کریم و سنت و سیره پیامبر گرامی اسلام (درود خدا بر او و خاندان معزز و اصحاب مکرمش باد) را یادآوری نماییم.

بر اساس پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب اجلاس وزرای خارجه سازمان کنفرانس اسلامی، روز ٢١ آگوست، مصادف با سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی در سال ١٩٦٩، به عنوان "روز جهانی مسجد" نامگذاری شده است. البته تلاش برای تخریب قبله اول مسلمین، در سال‌های بعد، تاکنون نیز به اشکال مختلف ادامه داشته و خطر تخریب مسجد الاقصی، به صورت روز افزون احساس می‌شود.

اما جدی‌ترین واکنش بین المللی در این خصوص، صدور قطعنامه ٢٧١ و شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ ١٥ سپتامبر ١٩٦٩ با موضوع محکومیت این واقعه تلخ بوده و پس از آن، در سایه دامن زدن دشمنان به آتش کشیدن اختلاف میان مسلمانان، عزم و اتحاد جدی میان کشورهای اسلامی برای برخورد هماهنگ و موثر با جسارت‌های صهیونیست‌ها، مشاهده نشده است و مع الاسف، امروز شاهد کشتار مردم بی دفاع و مسلمان غزه و تخریب ٢٠٠ مسجد در این سرزمین هستیم.

در جمهوری اسلامی ایران طی 11 سال گذشته، اجلاس گرامیداشتی با شرکت جمع کثیری از ائمه محترم مساجد برای زنده نگه داشتن فلسفه اجماع کشورهای اسلامی در تصویب "روز جهانی مسجد" برگزار شده و دوازدهمین اجلاس نیز با سخنرانی جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای حسن روحانی، رییس جمهور محترم در پیش است.»

انتهای پیام

کد N456150