دولت مشغول مملکت داری است نه سیاسی کاری

سیاسی کاری

اردبیل - ایرنا - مشاور امور ایثارگران معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: عده ای که بر برخی تصمیمات و انتصاب ها خرده می گیرند باید توجه کنند که دولت بدنبال سیاسی کاری نیست بلکه مشغول مملکت داری است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رحیمی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از پژوهشگران استان اردبیل افزود: مسوولان بر اساس عملکرد و میزان کارآیی منصوب می شوند چرا که مبنای دولت تدبیر و امید استفاده از خرد جمعی در سطح استانی و ملی است.

وی اضافه کرد: اقتصاد و معیشت مردم و همسنگ با آن رسیدگی به مساله هسته ای و تعامل عزتخواه با دنیا اولویت دولت است اما متاسفانه شرایط مجلس و مجموعه اقدامات برخی علیه دولت مناسب نیست.

مشاور امور ایثارگران معاون اجرایی رییس جمهوری بیان کرد: با وجود این فضا دکتر روحانی تاکید کردند جواب بسیاری از مسایل داده نشود تا وقت دولت برای پرداختن به موضوعات حاشیه ای از بین نرود.

وی در ادامه از وضعیت موجود در دانشگاه ها و نسبت به پدیده زشت بهم ریختن چارچوب های عملی و رفتاری در دانشگاه ها طی سال های گذشته انتقاد کرد.

رحیمی گفت: استادان دانشگاه در این زمینه نقش مهمی برعهده دارند و باید در زمینه برقراری نظم و انضباط در دانشگاه تلاش کنند چرا که در ذهن و رفتار دانشجو اثر می گذارد.

وی اضافه کرد: البته باید نحوه حضور نخبگان از جمله استادان دانشگاه تعریف شود و فضای مناسبی در اختیار آنها قرار گیرد و از طرفی هم انتظار داریم نخبگان به خصوص دانشگاهی خود را جدای از دولت نبینند.

مشاور امور ایثارگران معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین با بیان اینکه افزایش جذب در بدنه دولت مدنظر نیست، اظهار کرد: استخدام دستگاه های دولتی به دلیل عدم پرداخت مناسب به شرایط کنونی رسیده است.

وی افزود: استخدام افراد چند برابر سقف های تعیین شده برخلاف برنامه های کلان توسعه ای کشور مانند وزارت نفت باعث شده تا دولت تدبیر و امید در جذب افراد به بدنه دولت با مشکلات بسیاری مواجه شود.

رحیمی در ادامه بخشی دیگر از وضعیت کنونی را ناشی از عدم توجه به حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: به مردم یاد ندادیم روی پای خود بایستند و از این رو دولت را محور ایجاد اشتغال خود می بینند.

وی بر ترویج کارآفرینی و احیای بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های تعاونی ها و وزارت کار به خصوص در بین روستاییان تاکید کرد.

رحیمی عنوان کرد: همه مشکلات را به دولت گره زدیم و همه چشم در مصوبات دولت دارند اما با نگاهی عمیق به مشکلات فرهنگی و اجتماعی می بینیم که بخشی از آن به دست خود مردم قابل رفع شدن است.

مشاور امور ایثارگران معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین گفت: برای اینکه استان اردبیل از حالت فعلی خارج شود و امید از دل نخبگان به مردم تسری پیدا کند، به جای چند ده مصوبه بدون مطالعه باید چند تصمیم کلیدی بگیریم که دروازه را برای پیشرفت بگشاید و شرح آن در جلسه شورای اداری استان اردبیل مطرح خواهد شد.

8123/530
کد N456069