پخش فیلم سوم علیه وزیر علوم/ اعتراض لاریجانی/ نوباوه:بورسیه ها یک دروغ کثیف برای انحراف استیضاح بود

بیژن نوباوه,رضا فرجی‌دانا,استیضاح

نماینده تهران در مجلس گفت: یک دروغ کثیف به نام بورسیه ها جای بررسی وضعیت وزارت علوم را گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، بیژن نوباوه به عنوان یکی از موافقان استیضاح وزیر علوم در ادامه جلسه استیضاح ویدئویی از اظهارات رسانه های غربی درباره این استیضاح را پخش کرد.
در این ویدئو بخشی از اخبار رسانه های فارسی زبان خارج از کشور در خصوص این استیضاح پخش شدکه در این فیلم، رسانه‌های ضدانقلاب با حمایت از فرجی‌دانا، استیضاح‌کنندگان را اقلیت مجلس که به گفته آنها در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری شکست خورده‌اند، می‌داند و به منتقدان فرجی‌دانا به شدت هجمه می‌کنند.
وی با بیان اینکه این فیلم افشای جریان رسانه ای و هماهنگی ستاد داخلی وزیر علوم و جریانات رسانه ای خارج از کشور است، گفت: هماهنگی گسترده ای انجام شد تا یک دروغ کثیف به نام بورسیه ها جای بررسی وضعیت وزارت علوم را بگیرد.
وی ادامه داد:دو هدف عمده را در این نوع تبلیغات خارجی و داخلی که به شکل هماهنگ از سوی رسانه های داخلی عنوان می شد و در رسانه های خارجی باز نشر می شود.
نوباوه موضوع اصلی استیضاح را نگرانی از خروج وزارت علوم از تربیت نسل نه موضوع بورسیه ها دانست و گفت: دومین موضوعی که در این فرآیند مطرح است ناکارآمد جلوه دادن مجلس است و القا روحیه کاسبکارانه از سوی نمایندگان است.
وی با بیان اینکه ما نگرانیم، گفت:بحث استیضاح وزیر نیست. مساله فراتر از اینها است.
جریان شناسی که در اجرای استیضاح وجود دارد این است در دولت
در ادامه بخش دیگری از این فیلم پخش شد که این موضوع مورد اعتراض رئیس مجلس قرار گرفت وگفت: این تصاویر مزخرف را چرا پخش می‌کنید؟ اینها درباره کلیت مجلس حرف بی‌ربط می‌زنند.شما حرف خودتان را بزنید.
نوباوه در ادامه خواستار پخش فیلم شدو در نهایت پذیرفت سخنان خود را ادامه دهد و گفت:این فیلم نشان می داد یک مجلس که ارگان نظام اسلامی است را مخدوش نشان دهد و مطالبات ملت را به عنوان مطالبات کاسبکارانه مطرح کنند.

وی با اشاره به اظهارات وزیر علوم درباره تکریم شخصیت انسانها، گفت: آیا سایت های که اسامی دانشجویان بورسیه را به صورت مجهول منتشر کردند، این تکریم آبروی انسانی است. وقتی هم این اطلاعیه ها منتشر می شوداطلاعیه می دهید ما نبودیم. پس کی بود؟
نوباوه با اشاره به نشریات دانشجویی، اظهار داشت:جریانی که درنشریه منتشر می شود و می گوید 50 نسخه است. در حالی که این نشریه ها در چند هزار نسخه به صورت رنگی تمام در بیرون دانشگاه منتشر و در داخل دانشگاه توزیع می شود.در یکی از نشریات نشریه دانشجویی در مشهد به نام مکس تیتر زدند که باید« فاتحه این سپاه را باید خواند.»
وی ادامه داد: در یکی از دانشگاه های غرب کشور 8 نفر را عوض کردید که دکترا دارند. چرا اینها را عوض کردید؟

/27212

کد N455938