مخالف استیضاح:به جای تشویق چرا دارید وزیر را فلک می کنید؟/می خواهید وزیر نماز شب خوان را عزل کنید؟!

رضا فرجی‌دانا,استیضاح,مجلس نهم

نماینده رشت گفت:موافقان استیضاح افرادی دلسوزی بودند که دلشان برای انقلاب می سوزد و دغدغه های آنها، دغدغه نمایندگان است، اما باید به این دولت کمک کرد.

به گزارش خبرآنلاین، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در ادامه جلسه استیضاح وزیر علوم در مجلس نهم، بابیان اینکه اختلاف نظر موافقان و مخالفان در شیوه عمل و روش است، گفت: شیوه حل اختلاف در استیضاح نیست. برای برطرف شدن مشکلات، بدترین گزینه یعنی استیضاح انتخاب شد.ما راههای دیگری داشتیم. چه کسی از نتیجه این استیضاح خوشحال است.
وی با بیان اینکه ببینید افراطیون خارج از کشور چه بوق و کرنایی را راه انداختند، گفت: برخی مطالبی که در حوزه شخصیتی آقای فرجی داناگفته شده است، شاید خود ایشان راضی نباشند، اما رای ما به ایشان به دلیل حمایت نمایندگانی بود که گفتید ایشان ولایت مدار، نماز شب خوان است.
وی با اشاره به نمایش فیلم حضور توفیقی مشاور وزیر علوم در یک مراسم در پس از حوادث سال 88، گفت:به آقای توفیقی گفته شد به میان دانشجویان برود و فضا را آرام کند.اگر آقای فرجی دانا ابقا شود، آقای فرجی دانا بداند این رای را از مجلس اصولگرا گرفتند و نه جریان دیگر. کسی این فضا را مصادره به مطلوب نکند.
وی با اشاره به سوابق وزیر علوم، ادامه داد: ایشان از موسسین سپاه فارس بودند و در جریان دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشته است. انتظار داریم این فرآیند ادامه پیدا کند و اگر مشکلی وجود دارد که دارد، این قول را از آقای فرجی دانا می گیریم که نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کند.
نماینده رشت در مجلس نهم در خصوص موضوع بورسیه ها هم گفت: در بحث بورسیه ها 3 هزار نفر بورسیه شدند به هر دلیل. آقای فرجی دانا می گوید بورسیه ها قبول است ولی آنها را با قانون تطبیق بدهید.این همان چیزی که ما در این مجلس تصویب کردیم.
جعفر زاده با تاکید بر اینکه بورسیه شدن700 نفر از این تعداد با هیچ قاعده و دستور العملی جور در نمی آید ، تصریح کرد: در پروند 270 نفر هم که برای دکترا پذیرفته شدند،حتی یک برگه وجود ندارد.
این بخش از سخنان متفاوت دو گروه از نمایندگان مواجه شد. گروهی آن را اشتباه خواندند و گروهی برای این اظهارات با صدای بلند احسنت گفتند.
عضو فراکسیون رهروان ولایت در ادامه درباره انتصاب های وزارت علوم، گفت: وقتی کسی 100 درصد نمی تواند اظهار نظر کند و شورای و مراجع دیگری باید پاسخگو باشد، چرا آقای فرجی دانا باید پاسخگو باشد؟نمایندگان عزیز ما برای دانشگاه داریم تصمیم می گیریم. نمی شود برای کسانی که تحصیل کرده هستند به صورت انتصابی صرف عمل کرد.

وی تاکید کرد:جرم آقای دانا این است که با متخلفین دکترا برخورد کرده حال باید ممنونش باشیم یا او را استیضاح کنیم؟
نماینده مردم رشت تاکید کرد: 64 درصد از مدیران دانشگاه ها که در این دولت تغییر کردند، از گردونه مدیریت خارج شدند،8 درصد استعفا دادند و 28 درصد هم برکنار شدند. بالاخره این حق هر دولتی است که افراد مورد نظر خودش را منصوب کند.


وی ادامه داد: امروز افکار عمومی به ما می گوید کسی که سابقه انقلابی دارد و همین چند ماه قبل شما او را نماز شب خوان می خواندید، چطور امروز او را استیضاح می کنید؟


وی که می گفت برادران من یک عده می خواهند بین دولت و مجلس فاصله بیندازند، افزود: در بیرون ببینید چه کسانی از استیضاح خوشحال می شوند.معتقدم این جلسه برای برطرف شدن مشکلات بوده است. انشاء الله امروز آقای فرجی دانا ابقا می شود و این شخصیت می داند که از مجلس اصولگرا رای مجدد گرفته است.

/212 27

 

 

کد N455934