موافق استیضاح/4/

نقوی حسینی: ما باید از حجاب دفاع کنیم

مجلس,سیدحسین نقوی حسینی,نقوی حسینی ما مکلف به تکلیف هستیم نه نتیجه

ما اصول‌گرا هستیم و باید از اصول‌مان دفاع کنیم. اسلام،‌ انقلاب، امام، رهبری، نظام و مراجع زیر سوال می‌رود و شما کاری نمی‌کنید.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس با تاکید بر اینکه ما اصول‌گرا هستیم و باید از اصول‌مان دفاع کنیم؛ تصریح کرد: ما نباید کاری به نتیجه انتخابات و اینکه روابط دولت با ما تیره می‌شود؛ داشته باشیم بلکه مکلف به تکلیف هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سیدحسین نقوی حسینی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق مخالفت خود با وزیر علوم گفت: نمایندگان مجلس! ما در طی این سال‌ها نسبت به هم شناخت داریم و یکدیگر را شناخته‌ایم و مواضع یکدیگر را می‌دانیم و از گرایشات هم آگاهیم و از من شناخت دارید.

وی با مثبت ارزیابی کردن روابط مجلس و دولت اظهار داشت: می‌توان ادعا کرد که بهترین رابطه در میان دولت‌ها و مجالس را مجلس نهم و دولت یازدهم داشته‌اند؛ دولت هفته گذشته لایحه‌ای را به مجلس آورد که این لایحه بدون مخالفت در صحن مجلس رای آورد و نباید آنقدر در بوق تیره بودن روابط مجلس و دولت کوبیده شود.

نماینده ورامین ادامه داد: این همه تهدید، تهمت و توهین به استیضاح کنندگان برای چیست؟ استیضاح‌کنندگان چه می‌گویند؟ چرا این همه زیر سوال بردن مجلس؟ مگر استیضاح حق نمایندگان مجلس نیست؟ آقای فرجی دانا چه کسی از شما رانت و دانشگاه خواست؟ چرا این مسائل را مطرح کرده‌اند؟ من تاکنون جلسه‌ای با شما نداشته‌ام و مطالبه‌ای هم نداشته‌ام اما چرا باید اینهمه تهمت زده شود.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس با تاکید بر اینکه ما اصول‌گرا هستیم و باید از اصول‌مان دفاع کنیم؛ تصریح کرد: ما نباید کاری به نتیجه انتخابات و اینکه روابط دولت با ما تیره می‌شود؛ داشته باشیم بلکه مکلف به تکلیف هستیم.

نقوی حسینی با بیان اینکه خطری در دانشگاه‌ها وجود دارد؛ خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها آبستن فتنه جدید هستند و ما باید وظیفه‌مان را انجام دهیم. برخی می‌گویند اگر این کار را بکنید روابط دولت و مجلس تیره می‌شود و دولت چه و چه می‌کند. بشود ولی ما باید از اصول‌مان، اسلام، انقلاب و خون شهدا دفاع کنیم و از حجاب دفاع کنیم. این ارز‌ش‌ها مطرح است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به همایشی در یکی از دانشگاه‌های کشور ابراز داشت: در 17 تیر امسال در دانشگاهی همایشی برگزار می‌شود و هزاران دانشجو درآن دانشگاه‌ جمع می‌شوند که سخنران می‌گوید توجه کنید تا کی صدا و سیما یک طرفه حرف می‌زند؟ تا کی برای فرستادن نمایندگان واقعی مجلس یا به مسند ریاست جمهوری چشمان به دهان جنتی باید باشد؟ در دانشگاه‌ها کف می‌زنند این اتفاق‌ها در دانشگاه‌های ما صورت گرفته و کف‌ها زده شده است. بعد از این همایش به برگزارکنندگان این مراسم چه گفتید؟ دریغ از یک تذکر و اشاره. در آن جلسه گفته شد تمام پول کشور به سپاه و اطلاعات ریخته می‌شود.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس با بیان اینکه ما برای وزیر علوم ارزش قائل هستیم؛ یادآور شد: انجمن اسلامی در ماه رمضان افطاری برگزار می‌کند و نوری‌زاد میهمان ویژه آن افطاری است. نوری‌زاد خاطره‌ای گفته که من شرم از گفتن آن دارم و آن را به آقای لاریجانی می‌دهم. آقای فرجی دانا این وضع دانشگاه‌ها و انجمن اسلامی‌های ماست ولی شما چه تذکری دادید؟

این نماینده موافق استیضاح وزیر علوم با بیان اینکه نگویید استیضاح سیاسی است و توسط یک اقلیت است؛ تاکید کرد: من اقلیتم؟ خواسته من سیاسی است؟ مگر ما دعوای سیاسی داریم؟ در این همایش گفته می‌شود که حاکمیت دیگر نمی‌تواند دهان مردم و دانشگاه‌ها را ببندد بیش از 40 تشکل سیاسی در دانشگاه‌های سراسر کشور تشکیل شده‌اند نمایندگان مجلس آنها را بررسی کنید که چه کسانی و با چه گرایشاتی هستند چه نشریاتی منتشر می‌شود و درباره حجاب و زن مسلمان چه می‌گویند.

وی خطاب به وزیر علوم گفت: ما از بی‌تفاوتی شما گله داریم چرا اینقدر بی‌تفاوت؟ چرا اینقدر آرام از این مسائل می‌گذرید؟ یک روز فردی برای 40 استاد نامه‌ای را ارسال می‌کند که آن تصویر اهانت به ملت، شهدا و خانواده‌هایشان، مراجع، روحانیت، مجلس و قوه قضاییه است. این مساله به شما گفته شد و آقای سلیمانی هم جلسه‌ای با شما در این خصوص گذاشت ولی شما کاری نکردید در آن جلسه به آقای روحانی توهین شد شما وزیر آقای روحانی هستید و حداقل به خاطر آقای روحانی برخورد می‌کردید. اسلام،‌ انقلاب، امام، رهبری، نظام و مراجع زیر سوال می‌رود و شما کاری نمی‌کنید.

نقوی حسینی افزود: وقتی آقای سلیمانی بی‌تفاوتی شما را می‌بیند در کمیسیون طرح سوال می‌کند و شما در کمیسیون قول می‌دهید ولی عمل نمی‌کنید. ما برای انقلاب خون داده‌ایم و جانبازان ایثارگری کرده‌اند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی مدعی شد که یکی از معاونان وزارت علوم در یکی از دانشگاه‌ها جمله‌ای علیه نظام گفته است و اظهار داشت: من این جمله را نمی‌گویم ولی به آقای لاریجانی می‌دهم و هر کس خواست آن جمله را از آقای لاریجانی بگیرد. در شورای عالی انقلاب فرهنگی این مساله به شما تذکر داده شد ولی شما اقدامی نکردید.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به هیات‌های سه نفره اعزام به دانشگاه‌ها تصریح کرد: آقای دکتر! شما هیات‌هایی برای مشورت و نظرسنجی از دانشگاه‌ها برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های کشور اعزام کردید که ظاهرش بسیار قشنگ است ولی ماهیتش چیست؟ عضو این هیات کسی است که به خاطر معاندت سه سال در زندان بوده است. عضو دیگر این هیات کسی است که صلاحیتش برای ریاست دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شده و حالا این فرد برای دانشگاه‌ها رئیس تعیین می‌کند. این هیات‌ها چه می‌کند. من مدارک زیادی درباره انتصابات روسای دانشگاه‌ها دارم.

وی با بیان اینکه زمانی که دولت رای آورد ما اعلام کردیم قصد کمک و دفاع از دولت را داریم؛ خاطرنشان کرد: ما از آقای قاضی‌زاده هاشمی و آقای ظریف دفاع می‌کنیم و از عملکرد آنها تشکر می‌کنیم. زمانی که قرار بود کابینه به مجلس معرفی شود قرار بود آقای توفیقی به مجلس معرفی شود ولی ایشان کنار گذاشته شد و آقای میلی‌منفرد معرفی شد ولی ایشان هم رای نیاورد ولی شما پس از به وزارت رسیدن امور را به این دو نفر سپردید دوستان شما می‌گویند شما در وزارت علوم کاره‌ای نیستید و شما نمایندگان آقای فرجی دانا را نجات بدهید چراکه توفیقی همه کاره است. انتصاب این دو نفر چه پیامی دارد؟ این کار برای استیضاح شما کافی است و من کاری دیگر با آقای سمنانیان، خانیکی و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین ندارم.

نقوی حسینی با بیان اینکه شما در طول مدیریت‌تان 120 نفر را عوض کرده‌اید عنوان کرد: مگر چند پست در این کشور وجود دارد من که دنبال رانت‌گیری نبودم و اگر بوده‌ام آن را اعلام کنید.

در این زمان نقوی حسینی فیلمی را در صحن علنی مجلس پخش کرد.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان در پایان گفت: رهبری فرموده‌اند کسانی که به دنبال القای تقلب بوده‌اند مجرمند و منصوبان شما کسانی هستند که به دنبال فتنه 88 بودند.

کد N455791