موافق استیضاح/6/:

علی‌اصغر زارعی: رقم سه هزار بورسیه غیرقانونی واقعیت نداشت

مجلس,علی‌اصغر زارعی

مدیرکل بورس وزارت علوم در نامه‌ای که به من نوشت؛ گفت مصوبات کمیسیون درخصوص تبدیل خارج به داخل از 22نفر، به 4 نفر و 222 نفر به 34 نفر تبدیل شده که در کل مجموع این مسائل به 190نفر که کمتر از یک دهم آن مسائل؛ تقلیل یافته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه عدد سه هزار بورسیه غیرقانونی واقعیت نداشت؛ بیان کرد: اگر تخلفی بوده باید برخورد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی اصغر زارعی در جلسه استیضاح وزیر علوم با بیان اینکه من می‌خواهم فقط درمورد بورسیه‌ها صحبت کنم؛ گفت: یک دفعه آقای صدیقی اعلام کردند که سه هزار بورسیه غیرقانونی در دولت قبل رخ داده است. در کمیسیون آموزش جلسه‌ای در این رابطه برگزار شد و آقای وزیر نیامدند اما آقای صدیقی و مسئولان وزارت علوم دولت قبل حضور یافتند.

وی ادامه داد: در آن جلسه مشخص شد که شورای مرکزی بورس در همه دولت‌های گذشته مصوباتی دارد که باید مدنظر قرار بگیرد. از همان ابتدا معلوم بود که لیست‌های تنظیم شده با عجله تنظیم شده‌اند و در جلسه اول فقط نام و نام خانوادگی بود.

این نماینده موافق استیضاح وزیر علوم اضافه کرد: ما در آن جلسه مطرح کردیم که چرا نام مسئولان را آورده‌اید و آنها گفتند ما نه گفته‌ایم و در جلسه بعدی؛ تعدادی، پرونده‌ی فرزندان مسئولان را آوردند که هیچکدام درست نبود در جلسات بعدی نیز لیست ها را اصلاح کردند و در مجموع مدیرکل بورس وزارت علوم در نامه‌ای که به من نوشت؛ گفت مصوبات کمیسیون درخصوص تبدیل خارج به داخل از 22نفر، به 4 نفر و 222 نفر به 34 نفر تبدیل شده که در کل مجموع این مسائل به 190نفر که کمتر از یک دهم آن مسائل؛ تقلیل یافته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: کسانی هم که در بورس افزایش سن داشته‌اند 500 نفر هستند و در بورسیه‌ها 729 نفری که با ملاحظات مورد بررسی قرار گرفتند؛ به 43 نفر رسیدند و 1111 نفر مربی هستند که در این بحث‌ها مطرح نیست.

زارعی باتاکید بر اینکه عدد سه هزار بورسیه غیرقانونی واقعیت نداشت؛ بیان کرد: اگر تخلفی بوده باید برخورد شود. چرا در سایت‌ها گفته شد که نمایندگان برای اقوام‌شان بورسیه جور کرده‌اند. درباره من هم گفتند که من برای برادرم بورس تهیه کرده‌ام. این درحالی است که یکی از برادرانم در ابتدای انقلاب شهید شده و دو نفر دیگر هم بازنشسته شده‌اند. چرا باید این فضا ایجاد شود؟ چرا برای برخی از نمایندگان که قبلا بورس شده‌اند و حالا نماینده شده‌اند، فضاسازی می‌کنند؟ این بداخلاقی صورت گرفته و باید با آن برخورد شود.

کد N455786