موافقان استیضاح/

نماینده بجنورد: نگران وضعیت علمی کشور هستیم

قاسم جعفری,استیضاح وزیر علوم

تهران- ایرنا- نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و از موافقان استیضاح «رضا فرجی دانا» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ما امروز نگران وضعیت علمی کشور هستیم، گفت: اقتدار علمی یک اقتدار درون زا است و این پیشرفت باید ادامه یابد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «قاسم جعفری» روز یکشنبه به عنوان موافق استیضاح در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ) مجلس شورای اسلامی افزود: در 10 سال گذشته حرکت علمی و پیشرفت علمی ما بسیار خوب بود که نباید کند شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: دیروز یکی به من گفت سلام، گفتم علیکم السلام گفت می خواهم دوتا کار کنم که در حوزه انتخابیه ات ماندگار شود گفتم خیر است انشاءله. با وی که صحبت کردم او خود را منصوب به جنابعالی (وزیر علوم) می دانست.گفتم مدرکت چیست گفت دکترا، گفتم من به خاطر شما به آقای وزیر تسلیت می گویم.

جعفری ادامه داد: آقای وزیر را من از گذشته می شناسم، شخصیتی و شانی بالاتر از این دارد که امثال شما بیاید اینگونه خرابش کند، بدانید از این نمونه ها بسیار اتفاق افتاده است و لازم دانستید با نام و شماره تلفن به شما می گویم.

وی با بیان اینکه امروز همگان می دانیم که در یک امتحان بزرگ هستیم، گفت: برای آنچه که می گوییم حتما مسوولیت داریم، پس خوب است از خدا بخواهیم خوب بر زبانمان جاری شود، خوب بشنویم و خوب تصمیم بگیریم.

در حال تکمیل است.**نقوی حسینی:امروز خطری در دانشگاه ها وجود دارد

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که امروز خطری در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: ما همه اصولگرا هستیم که باید از آن اصول دفاع کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سید حسین نقوی حسینی» روز چهارشنبه به عنوان موافق با استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجلس اظهار داشت: چرا به استیضاح کنندگان توهین، تهدید و تهمت جاری می شود، من دنبال رانت خواری و رانت گیری و امتیاز خواهی نبوده و نیستم.

وی افزود: روابط مجلس و دولت روابط بسیار خوبی است و شاید بتوان ادعا کرد که یکی از همراه ترین مجالس با دولت ها مجلس نهم و دولت یازدهم است.

وی ادامه داد: همراهی دولت و مجلس در حدی بوده است که هفته گذشته لایحه وزیر اقتصاد بدون مخالف رای آورد و هفته گذشته هم آقای محمد باقر نوبخت لایحه ای مطرح کرد که بدون مخالف رای داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینقدر در بوق روابط تیره مجلس و دولت کوبیده نشود.

خبر در حال تکمیل است.

سیام**7261**1336 **9012**1572
کد N455430

خواندنی از سراسر وب