تاکید سازمان ملل بر مذاکرات سیاسی برای حل بحران در جمهوری افریقای مرکزی

رئیس هیات صلح‌بانان سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی گفت: یک هیات جدید از این صلح‌بانان در ماه آتی میلادی در جمهوری آفریقای مرکزی مستقر شده و باید از مذاکرات سیاسی به منظور برقراری مجدد ثبات پشتیبانی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باباکار گاید رئیس هیات صلح‌بانان سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی گفت: حدود 1800 صلح‌بان جدید در 15 سپتامبر 2014 به جمهوری آفریقای مرکزی اعزام شده و به 5800 نیروی آفریقایی که پیشتر در این کشور مستقر شده‌اند، می‌پیوندند تا به ماموریت سازمان ملل در برقراری مجدد ثبات کمک کنند.

وی پس از جلسه‌ای کوتاه با شورای امنیت سازمان ملل به خبرنگاران گفت: ارزیابی اصلی من این است که نه تنها ما باید سرباز و نیرو در جمهوری آفریقای مرکزی داشته باشیم بلکه باید رویکردی جامع برای دفاع از غیرنظامیان و برقراری ثبات در کشور نیز داشته باشیم. بخش مهم این رویکرد جامع یک پروسه سیاسی است.

هم‌اکنون 2000 سرباز فرانسوی در کنار نیروهای آفریقایی در جمهوری آفریقای مرکزی فعال هستند، کشوری که از زمان کودتای مارس 2013 و براندازی دولت فرانسوا بوزیزه، رئیس جمهور کشور با خشونت‌های فرقه‌ای مواجه است.

رئیس هیات صلح‌بانان سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی به شورای امنیت گفت: راه طولانی در پیش داریم. اوضاع در این کشور بسیار وحشتناک است. مقام‌ها در بانگی، پایتخت باید یک دولت جامع تشکیل دهند که کشور را به سمت انتخابات پیش ببرد.

انتهای پیام

کد N455245