تنها یک سوم سفیدپوستان واکنش پلیس به معترضان فرگوسن را "نامناسب" می‌دانند

آمريكا

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقاتی "پیو"، تنها یک سوم از سفیدپوستان آمریکایی معتقدند که واکنش پلیس به اعتراضات فرگوسن "نامناسب" بوده است.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقاتی "پیو"، تنها یک سوم از سفیدپوستان آمریکایی معتقدند که واکنش پلیس به اعتراضات فرگوسن "نامناسب" بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، این نظرسنجی نشان داد 65 درصد آفریقایی-آمریکایی‌های (سیاه‌پوستان) شرکت کننده معتقدند واکنش پلیس به ناآرامی‌های فرگوسن در ایالت میسوری، "بیش از اندازه" بوده در حالی که تنها 33 درصد از سفیدپوستان این چنین فکر می‌کنند.

هم‌چنین 80 درصد از سیاه‌پوستان می‌گویند، واقعه فرگوسن "مساله نژادی مهمی است"، در مقابل 37 درصد از سفیدپوستان آمریکایی به این گزاره رای مثبت داده‌اند.

اکثریت آفریقایی – آمریکایی‌ها (74 درصد) اطمینان کمی به تحقیقات درباره این اتفاق دارند در حالی که تنها 33 درصد سفیدپوستان ایده مشابهی دارند.

این پیمایش ملی 14 اوت و در بین هزار نفر اجرا شد.

در 9 اوت، یک مامور پلیس با شلیک به یک نوجوان 18 ساله غیرمسلح سیاه‌پوست باعث مرگ وی شد. این واقعه باعث بروز اعتراض وسیع در فرگوسن و برخی دیگر از شهرهای آمریکا شده است.

در درگیری‌ مردم با پلیس که در آن پلیس از گاز اشک‌آور و گلوله پلاستیکی علیه مردم استفاده می‌کند، تعدادی از مردم نیز زخمی شده‌اند.

هم‌چنین گزارش شده است که خبرنگاران روزنامه‌های واشنگتن‌پست و هافینگتن‌پست نیز که در حال پوشش خبری اوضاع فرگوسن بودند، در جریان این درگیری‌ها بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام

کد N455216