آیت‌الله جوادی‌آملی:

منتظر پایان تحریم‌های غرب نباشیم

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي,تحريم

آیت‌الله جوادی‌آملی با تاکید بر این‌که «نباید تحریم‌ها مانع توسعه و پیشرفت کشور شود» گفت: امروز نباید منتظر پایان یافتن تحریم‌ها از سوی غرب باشیم، زیرا ایران با داشتن تمدن قوی می‌تواند خود موجب توسعه در تمامی عرصه‌ها شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی با تاکید بر این‌که «نباید تحریم‌ها مانع توسعه و پیشرفت کشور شود» گفت: امروز نباید منتظر پایان یافتن تحریم‌ها از سوی غرب باشیم، زیرا ایران با داشتن تمدن قوی می‌تواند خود موجب توسعه در تمامی عرصه‌ها شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، این مرجع تقلید در جمع مدیران و کارکنان شرکت مخابرات استان تهران، مسیر پیشرفت و توسعه کشور را هموار دانست و از مسئولان در تمامی عرصه‌ها خواست تا از تحریم‌های غرب فاصله گرفته و برای پیشرفت کشور بکوشند.

وی با اشاره به حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایران 140 در فرودگاه مهرآباد بیان کرد: نباید با وجود رشد و توسعه علمی، شاهد از بین رفتن هموطنان خویش در حادثه سقوط هواپیما باشیم؛ زیرا ایران تمدن ارزشمند خود را در طول سال‌های متوالی نشان داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، جوادی‌آملی افزود: امروز وظیفه همگان است تا به سوی توسعه حرکت و دیگران را نیز به سوی علم و آگاهی تشویق کنند.

وی گفت: تا چه زمانی باید منتظر باشیم تا قدرت‌های غربی با اعمال نفوذ بر ما، اهداف و توانایی ایران را کمرنگ جلوه دهند و اگر به فکر این هستید که دیگران موجب پیشرفت شما شوند، اشتباه است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «امروز خطر جهل و دشمن در جهان مطرح است» خاطرنشان کرد: برای رهایی از جهل باید علم را سرلوحه کار قرار داده تا با شناخت دشمن بتوانیم به سوی آبادانی حرکت کنیم.

جوادی‌آملی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی همانند خیمه‌ای است که از ستون‌های فراوانی تشکیل شده تا این نظام پایدار و استوار باشد.

وی با بیان این‌که «اسلام ستون‌های فرعی و اصلی این نظام مقدس را مشخص کرده است» افزود: برای تبیین این ستون‌ها علاوه بر توجه به مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مقوله اجرایی نیز مورد توجه قرار گرفته که یکی از این ستون‌ها، توجه به موضوع نماز است.

این مرجع تقلید گفت: نماز ستون دین است، زیرا هم اصول دین در آن مورد توجه قرار گرفته و هم فروع دین و انسان می‌تواند از طریق اسرار وجودی نماز به حقایقی برسد که در هیچ کتاب و تفسیری دیده نشده است.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: بعد از توجه به نماز به عنوان ستون محکم حفظ نظام، برای رسیدن به مسائل اعتقادی و اخلاقی نیازمند توانایی و اراده اجرایی هستیم و همین اراده با حضور مردم به عنوان ستون دیگر محقق می‌شود.

این مفسر قرآن کریم افزود: اگر در سرزمینی دین باشد، ولی مردم نباشند و یا مردم باشند ولی دینی نباشد، نظامی بر پایه دین مبین اسلام شکل نخواهد گرفت که در این میان حضور مردم لازم و ضروری است.

جوادی آملی تصریح کرد: امروز باید برای رشد و توسعه کشور کوشش کرد و پیشرفت را سرلوحه کار قرار داد، زیرا ایران کشوری با سابقه است و ظرفیت تربیت دانشمندان فعال و موفق را دارد.

انتهای پیام

کد N455206