عبدالله گل از احتمال نخست‌وزیری داوود اوغلو خبر داد

تركيه,داوود اوغلو,اردوغان

عبدالله گل، رئیس‌جمهوری ترکیه که دوره وی رو به اتمام است، گفت احمد داوود اوغلو احتمالا ریاست حزب حاکم عدالت و توسعه را به عهده می‌گیرد و به این ترتیب نخست‌وزیر آینده ترکیه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر و رئیس کنونی حزب عدالت و توسعه ترکیه اوایل این ماه با پیروزی در نخستین انتخابات ریاست‌جمهوری مستقیم این کشور تسلط خود را بر قدرت سیاسی تحکیم کرد.

گل در مراسم تودیع خود در آنکارا در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران درباره نخست‌وزیر بعدی ترکیه اعلام کرد: تا آنجایی که من می‌دانم، داوود اوغلو این سمت را به عهده خواهد گرفت. ما از او حمایت خواهیم کرد.

اردوغان پس از برگزاری مراسم تحلیف خود به عنوان رئیس‌جمهوری ترکیه ، از سمت رهبر حزب عدالت و توسعه کنار خواهد رفت. این مراسم قرار است 28 اوت برگزار شود.

گمانه‌زنی‌های زیادی مطرح است مبنی بر این که داوود اوغلو از متحدان نزدیک اردوغان، به عنوان نخست‌وزیر جایگزین وی خواهد شد.

داوود اوغلو روز سه شنبه از رأی‌دهندگان حزب عدالت و توسعه به خاطر حمایت آن‌ها از اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه تشکر کرد.

انتهای پیام

کد N455100