نجات سرکرده داعش ازمرگ/ تشکیل تیم ویژه برای رصد تحرکات البغدادی

سرکرده داعش,البغدادی

بیروت – ایرنا – «سومریه نیوز» روز سه شنبه نوشت: منابع امنیتی آگاه با اعلام اینکه یک تیم ویژه برای رصد تحرکات « ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی تکفیری «داعش» تشکیل شده است، تاکید کردند که او از مرگ حتمی در استان نینوا و نزدیک مرزهای سوریه و عراق نجات یافت.

به گزارش ایرنا، ˈسومریه نیوزˈ به نقل از این منابع امنیتی افزود: البغدادی هنگام رفتن به سوریه در استان نینوای عراق و در مسیر ربیعه هدف یک بمباران هوایی قرار گرفت.

این رسانه عراقی خاطرنشان کرد که این حمله هوایی دقیق دو روز قبل و براساس تصمیم یک اتاق عملیات مشترک متشکل از نیروهای عراقی، پیشمرگه ها و کارشناسان آمریکایی و در نزدیک مرز سوریه و عراق انجام شد.

این منبع امنیتی که خواسته است به نامش اشاره نشود، گفت: یک تیم ویژه و بلند پایه از نیروهای عراقی، اقلیم کردستان عراق و آمریکایی ها برای رصد و کنترل تحرکات البغدادی و دیگر سرکردگان شناخته شده گروه داعش تشکیل شده و در این ماموریت از هواپیماهای شناسایی بدون سرنشین مجهز به دستگاه های بسیار دقیق مراقبتی استفاده می شود.

به گفته این منبع امنیتی، تیم ویژه با تشکیل یک پایگاه اطلاعاتی، تحرکات صف اول سرکرده های داعش را بویژه در استان نینوا و حد فاصل مرزهای سوریه و عراق رصد و کنترل می کند.

در گزارش ˈسومریه نیوزˈ آمده است که «هدف عملیات نظامی وارد کردن ضربات دقیق به اهدافی در استان نینوا و اطراف آن است که توسط ماهواره ها و سامانه های شناسایی آمریکایی رصد می شوند.»

براساس این گزارش، بیشتر سرکردگان داعش ازجمله البغدادی، «شاکر وهیب» و 15 تن دیگر دارای هویت عربی، اروپایی و چچنی اکنون از عراق گریخته و در شهر الرقه سوریه بسر می برند.

خاورم ** 1324**1517
کد N454942