بیانیه پایانی همایش «مقاومت تا پیروزی»

همایش "مقاومت تا پیروزی" با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه شرکت‌کنندگان ضمن تشکر و قدردانی از دولت‌هایی که سفیران خویش را از فلسطین اشغالی در اعتراض به این جنایات فراخوانده،‌ با حمایت از مبارزات و مقاومت ملت فلسطین برای استیفای حقوق طبیعی، مسلم و شناخته شده خود در تعیین سرنوشت، تشکیل دولت یکپارچه فلسطین در کلیه سرزمین‌های فلسطین اشغالی و نیز حقوق انکارناپذیر و غیرقابل مذاکره آوارگان و پناهندگان فلسطینی در بازگشت به خانه و سرزمین اجدادی خود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فلسطین خصوصاً شهدای اخیر تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بر موارد ذیل تأکید شد.

1- مساله فلسطین، عنوان فراگیر و مسئله اصلی همه ملل جهان بوده، بر این اساس مسلمانان، اعراب و آزادگان جهان، مسوولیت حمایت از این مساله را در اولویت نخست خود بر عهده داشته و موظفند از هر گونه عقب‌نشینی در این خصوص و مشغول شدن به مسائل دیگر پرهیز کنند.

2- تجاوز و حملات گسترده و بی‌هدف نظامی رژیم نژادپرست و کودک‌کش صهیونیستی به غزه و به خاک و خون کشیده شدن مردم مظلوم و بی‌دفاع این منطقه را محکوم می‌کنیم.

3- با تأکید مجدد بر حق طبیعی و قانونی ملت فلسطین برای مقاومت در برابر اشغال و اعلام این که مقاومت تنها راه حل کار آمد برای احقاق حقوق از دست رفته ملت فلسطین است لذا از همه کشورهای جهان می‌خواهیم، از مقاومت مردم مظلوم غزه حمایت کنند.

4- در شرایطی که مردم غزه زیر آتش رژیم صهیونیستی قرار داشته‌اند علاوه بر آن از دریافت هر گونه کمک و امداد بین‌المللی محروم بوده که خود فاجعه انسانی عظیمی است. امدادرسانی و کمک‌رسانی به ملت غزه بایستی در دستور کار مجامع و نهادهای بین‌المللی و کشورهای صلح جوی دنیا قرار گرفته و گذرگاه‌های ارتباطی به غزه برای انجام کمک و امدادرسانی به آن مردم مظلوم هر چه زودتر باز شوند.

5- ما تنها راه تعیین سرنوشت فلسطین اشغالی را مراجعه به آرای عمومی مردم فلسطین دانسته و از همه کشورهای آزادی‌خواه جهان و مجامع بین‌المللی می‌خواهیم تا با استناد به آرای عمومی مردم فلسطین، مشکل چندین ساله سرزمین‌های اشغالی را به پایان برسانند.

6- از کلیه دولت‌ها درخواست می‌شود به منظور اجرای تعهدات حقوقی بین‌الملی خود جهت پایان دادن به فرهنگ تجاوزات بی کیفر اسراییل کودک‌کش طبق مقررات حقوق بین‌الملل، اقدامات لازم را برای رسیدگی و تعقیب آمرین و مباشران جنایات ارتکابی در غزه به عمل آورده تا رهبران و فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب جنایات جنگی، علیه بشریت و نسل کشی مورد محاکمه و پیگرد قرار گیرند.

7- با توجه به وضعیت حساس کنونی، بر ضرورت وحدت امت اسلامی تأکید کرده، از دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و کلیه نخبگان جهان اسلام می‌خواهیم با پرهیز از اختلافات در زمینه‌های مذهبی، طایفه‌یی و سیاسی، مانع موفقیت طرح‌های امپریالیستی و صهیونیستی برای تفرقه امت اسلامی شوند.

8- ما ضمن محکوم کردن تمامی اقدامات جنایت کارانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی از تمام ملت‌ها و دولت‌های آزادی‌خواه جهان می‌خواهیم نه تنها اقدامات این رژیم جعلی بلکه تمام حامیان و ساکتین در مقابل این جنایات که در راس آن‌ها آمریکای جنایات کار است را محکوم کرده و هرچه زودتر به حول و قوه اللهی شاهد جمع شدن بساط بی‌بن و اساس لیبرال دموکراسی غرب که مهر تاییدی بر این گونه جنایات است در عالم بشریت، باشم.

انتهای پیام

کد N454565