نهادهای مدنی ترک در هلند خواستار محاکمه رژیم صهیونیستی شدند

محاکمه

آنکارا- ایرنا - شماری از نهادهای مدنی ترکیه در هلند خواستار محاکمه رژیم صهیونیستی توسط دادگاه بین المللی کیفری در لاهه شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه،ˈ اژدر کاسهˈ رییس اتحادیه حقوقدانان ترک در هلند درخواست نهادهای مدنی ترکیه در هلند را به سازمان ملل متحد ارائه کرد.

در این درخواست از سازمان ملل خواسته شده با تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت ، زمینه محاکمه رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی کیفری به اتهام جرم علیه انسانیت در نوار غزه و علیه فلسطینیان فراهم شود.

ˈکاسهˈ در گفت وگو با خبرنگاران ترک با اشاره به اینکه امکان محاکمه مقامات رژیم صهیونیستی علاوه بر دادگاه بین المللی کیفری در دادگاه های محلی کشورهای مختلف نیز وجود دارد ، گفت: مقامات این رژیم به علت درنظر نگرفتن ارزشهای انسانی و جرم علیه انسانیت ، می توانند در دادگاه های محلی کشورهای مختلف نیز تحت محاکمه قرار گیرند.

به گفته ˈکاسهˈ ، ˈ اتحادیه حقوقدانان ترک در هلندˈ درصدد اقامه دعوی علیه مسوولان اسراییلی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز هست و علیه ˈآریل شارونˈ نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز اقامه دعوی کرده بود.

هم اکنون نزدیک به سه میلیون نفر از اتباع ترکیه در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند.

ترک های مقیم کشورهای اروپایی با حمایت دولت آنکارا ده ها نهاد مدنی در بخش های مختلف تاسیس و در مقاطع زمانی مختلف از این نهادها به عنوان اهرم های فشار بهره می گیرد.

خاورم**2012** 230
کد N454501