واکنش جهانگیر به حادثه قزلحصار

زندان,قوه قضاييه

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به اخبار رسانه‌های معاند نظام در خصوص حادثه قزلحصار واکنش نشان داد.

اصغر جهانگیر در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص حادثه‌ای که چند قبل روز در این ندامتگاه روی داد، گفت: چند نفر از محکومان جرایم سنگین مواد مخدر که اجرای حکم اعدام آنها صادر شده بود برای فرار از اجرای حکم زندانیان را تحریک کردند.

این مقام عالی قضایی ادامه داد: این محکومان با تحریک برخی از زندانیان دیگر و ایجاد سر و صدا و زد و خورد صوری سعی در سوراخ کردن دیوار و فرار داشتند که خوشبختانه با تدابیر به کار گرفته شده نقشه آنها خنثی و فضای زندان خیلی سریع آرام و عادی شد.

وی درباره اخبار رسانه‌های معاند گفت: گرچه متاسفانه اینگونه دروغ‌پردازی‌ها برای رسانه‌های غیرحرفه‌ای که در انعکاس اخبارشان صداقت ندارند به امری متداول تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اینگونه اتفاقات و واکنش‌ها در زمان اجرای حکم امری است که احتمال بروز آن قابل پیش‌بینی می‌باشد و برای همین آموزش‌های لازم به ماموران ارائه شده که اوضاع را بدون هیچگونه آسیبی مدیریت کنند.

جهانگیر همچنین در خصوص اجرای حکم اعدام نیز گفت: این حادثه خللی در اجرای حکم به وجود نیاورد.

وی همچنین درباره حادثه آتش‌سوزی در زندان شهرکرد گفت که تحقیقات در خصوص این حادثه در حال انجام است و به محض به نتیجه رسیدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N454497