عارف دردیدار شورای هماهنگی دانشجویان اصلاح طلب:

مجلس با درایت خود، مانع تداوم خدمت فرجی‌دانا در آموزش عالی کشور نشود

استيضاح,محمدرضا عارف,استيضاح وزير علوم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از رواج اتهامات از سوی برخی رسانه‌ها علیه وزیر علوم ،استیضاح فرجی‌دانا را جفا در حق آموزش عالی کشور در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها دانست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از رواج اتهامات از سوی برخی رسانه‌ها علیه وزیر علوم ،استیضاح فرجی‌دانا را جفا در حق آموزش عالی کشور در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا عارف گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با درایت مانع از تداوم خدمت دکتر فرجی دانا در آموزش عالی کشور نشود و وزیر علوم را که در سال گذشته کارنامه علمی و مدیریتی خوبی از خود به نمایش گذاشته است با برچسب‌های ناروا کنار نگذارند.

شورای هماهنگی دانشجویان اصلاح طلب پیش از ظهر امروز در دیدار با محمدرضا عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نگرانی‌های خود از استیضاح وزیر علوم و بازگشت ناآرامی‌ها به دانشگاه‌ها را در آستانه آغاز سال تحصیلی بیان کردند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در این دیدار در پاسخ به این نگرانی ها با بیان اینکه برای تحقق اهداف انقلاب راهی جز تکیه بر جوانان نداریم، گفت: دانشگاه بهترین نهاد برای کادرسازی است اما متاسفانه از این سرمایه عظیم غافل شده‌ایم. قبل از انقلاب هر زمان مردم می خواستند در مورد موضوعی تصمیم بگیرند منتظر اعلام نظر دانشگاهیان در مورد آن می‌شدند، امرور متاسفانه دانشگاه این جایگاه را ندارد و اعتماد از بخشی از دانشگاهیان سلب شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های قبل انتقاد از رئیس یک دانشکده در حد جرم تلقی می‌شد،خاطرنشان کرد:در یک سال گذشته دانشجویان ظرفیت بالای سیاسی خود و شعور و درک‌شان از مسائل اجتماعی را به خوبی نشان دادند، البته انتظار این بود تغییر در فضای دانشگاه ها بخصوص عبور از فضای امنیتی گذشته نمود بیشتری داشته باشد اما با این وجود امید جوانان دانشجو به دولت تدبیر و امید باعث شده صبر آنها بیشتر شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیلاتی عمل کردن جوانان دانشجو را راه حل رسیدن آنها به اهدافشان دانست و گفت: تنگ‌نظری‌ها باید کنار گذاشته شود، فضای دانشگاه باید به سمت همگرایی برود، دانشجویان باید برای خود رسالت فراجناحی قائل شوند و به فکر کشورشان باشند.

وی تصریح کرد: اگر همگرایی در دانشگاه وجود داشت امروز می‌توانستید مشارکت بیشتری در همه امور اجرایی و سیاست گذاری کشور داشته باشید، این کم کاری در برخی مواقع نتیجه بی توجهی خودمان است.

عارف با بیان اینکه دکترفرجی دانا، یکی از عالم‌ترین و متدین‌ترین مدیران این کشور است، گفت: به گونه‌ای برای وزیر محترم علوم فضا سازی کردند که اگر کسی از سابقه او خبر نداشته باشد فکر می‌کنند او لانه فساد تشکیل داده است.

عارف با بیان اینکه نمایندگان با عملکرد خود باید نشان دهند در طراز ملت ایران هستند، تصریح کرد: اگر مجلس در جایگاه خود قرار بگیرد و به به مشکلات مردم واقف و از خواست اقشار مختلف جامعه آگاه باشد، امروز جا دارد از وزیر علوم تقدیر کند.

وی با تاکید بر اینکه انتصابات وزیر علوم سلیقه‌ای و رفاقتی نبوده است، ادامه داد: انتصابات دکتر فرجی دانا در طول وزارتش بر اساس لیاقت بوده و مدیرانی که در دانشگاه ها انتخاب کرده است عموما محبوبیت عام دارند.

عارف در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات مجلس آینده اشاره کرد و از جوانان و دانشجویان خواست به منظور اصلاح وضعیت موجود، برای پیروزی در انتخابات آینده مجلس تلاش و فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه باید جوانان را برای شرکت در انتخابات آینده مجلس تشویق و حمایت کرد،گفت: مجلس آینده جای جوانان است. می‌خواهیم بدون به چالش کشیدن هیچ بخشی از نظام و در چارچوب قانون اساسی وارد کارزار انتخابات شویم چرا که نتیجه به دعوا کشاندن انتخابات شرکت نکردن مردم در انتخابات است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان با بیان اینکه لازمه خلق حماسه در انتخابات،مشارکت حداکثری است، تاکید کرد: هم دست اندرکاران برگزاری انتخابات و هم کاندیداهای محترم باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حق الناس بودن رای مردم را مورد توجه قرار دهند و در چارچوب قانون بگونه ای عمل کنند که باعث تضییع حق هیچ فردی نشوند.

انتهای پیام

کد N454438