پدافند هوایی خاتم الانبیاء و پدافند غیرعامل تفاهمنامه مشترکی امضا کردند

قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء,فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ارتش,پدافند غيرعامل

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران با سازمان پدافند غیرعامل کشور تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش خبرنگارسیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نشست خبری مشترک امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی و سردار غلامرضا جلالی که عصر امروز برگزار شد، تفاهمنامه همکاری میان این دو سازمان به امضا رسید.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی با بیان اینکه همکاری پدافند هوایی و پدافند غیرعامل سابقه داشته است، اظهار کرد: همکاری این دو پدافند موجب ایجاد دفاع منسجمی شده است. سازمان پدافند غیرعامل کشور عنصری مکمل برای دفاع منسجم است و پدافند هوایی نیز عنصر مکمل پدافند غیرعامل است. این دو از هم جدایی ناپذیر هستند و رهبری هم بر همکاری این دو نیرو تأکید کرده اند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا همچنین اظهار کرد: در صورت جدایی این دو پدافند دفاع منفعل، دست بسته، با ریتم بالا و پرهزینه خواهد بود.

وی در پایان افزود: با امضای این تفاهمنامه این همکاری انسجام و همسویی پدافند هوایی و پدافند غیرعامل افزایش می یابد.

به گزارش ایسنا در ادامه سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با بیان اینکه دشمن اقدامات یکپارچه ای علیه ما انجام می دهد، اظهار کرد: ما هم نیازمندیم بخش های مختلف دفاعی کشور را همسو کنیم. دشمن از دکترین هوشمند علیه ما استفاده می‌کند و ما هم از پدافند هوشمند صحبت می کنیم.

وی در ادامه افزود: در پدافند هوشمند حداکثر تعامل و هم افزایی میان پدافند غیرعامل و پدافند هوایی انجام می گیرد.

جلالی در ادامه با اشاره به ضرورت همکاری پدافند هوایی و پدافند غیرعامل افزود: ما امروز توانستیم تفاهمنامه‌ای را امضا کنیم که در آن ملاحظات پدافندی در ساخت زیرساخت های کشور در نظر گرفته شده تا دفاع ارزان تر و مطمئن تر باشد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور همچنین با بیان اینکه ما به دنبال هماهنگی عملیاتی پدافند هستیم تا نقاط ضعف همدیگر را پوشش دهیم، خاطر نشان کرد: در محور آموزش و پژوهش، پدافند سایبری و الکترونیکی و در زمینه فرهنگ سازی و آموزش عمومی کمیته‌های مشترکی تشکیل داده ایم تا تجربیات پدافند هوایی و غیرعامل را با هم تبادل کنیم.

انتهای پیام

کد N454399