حمایت 116مدیر مسئول در نشریات دانشجویی از وزیر علوم

سیاست داخلی,استیضاح وزیر علوم

مدیران مسئول نشریات دانشجویی امضا کننده این بیانیه ضمن اعلام حمایت قاطع خود از دکتر رضا فرجی دانا خواهان استمرار مدیریت ایشان بر دانشگاه‌ها هستند. باشد که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با رای منفی به استیضاح ایشان در پیشگاه تاریخ و ملت سربلند و شریف ایران سرفراز باشند.

116 مدیر مسئول نشریات دانشجویی طی بیانیه‌ای حمایت خود را از وزیر علوم اعلام کردند.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«حضور محترم نمایندگان مجلس شورای اسلامی

ایام هجر را گذراندیم و زنده ایم/ ما را به سخت‌جانی خود این گمان نبود

بدون شک آنچه در هشت سال گذشته بر دانشگاه و دانشگاهیان گذشت، سرگذشت تلخ و غم انگیزی بود که ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره‌ی دانشگاه - این خانه امید های فردای این سرزمین-وارد نمود. بی‌تدبیری‌ها و مدیریت‌های جناحی و سلیقه‌ای، تنگ نظری ها و اخراج گسترده‌ی اساتید متعهد و دانشمند، ستاره‌دار کردن نخبگان دانشجویی، تعطیلی تشکل‌های دانشجویی مستقل و منتقد،اعمال گسترده سلایق سیاسی در اعطای فرصت های تحصیلی، بدهی 12000 میلیارد ریالی دانشگاه‌ها و سیطره‌ی نگاه امنیتی به این محیط علمی- فرهنگی باعث عقب‌افتادگی هرچه بیشتر دانشگاه شد.

انتخابات 24 خرداد ماه و رای به تدبیر، امید و اعتدال به عنوان مشی مدیریتی کشور توسط ملت ایران طلیعه‌ی نوید بخشی بود بر پایان یافتن این روند خسارت‌بار به ویژه بر پیکر دانشگاه که با انتخاب دکتر رضا فرجی دانا به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بارقه های امید و نشاط را به فضای دانشگاه ها بازگرداند و همان گونه که ریاست محترم جمهور فرمودند: «آرامش حاکم بر دانشگاه‌ها در روز 16 آذر خود نشان از رضایت و بازگشت امید و آرامش به دانشگاه است.»

حال با گذشت کمتر از یک سال از مدیریت ایشان بر دانشگاه‌ها، عده‌ی قلیلی از نمایندگان که از همان ابتدا به دنبال سنگ‌اندازی در مسیر انتخاب ملت‌ بوده‌اند و گویی فراموش کرده‌اند که خود با رای همان مردمی که اعتدال را برگزیده‌اند بر کرسی پارلمان نشسته‌اند، پس از تهدید‌ها و فشار‌های روزافزون هنگامی که افشای بورسیه‌های غیر قانونی نشان از آن دارد که منافع جناحی و سیاسی‌شان به خطر افتاده‌است، طرح استیضاح خود را عملی کرده اند تا مبادا که متضرر شوند.

آن‌هایی که خود مسبب شرایط اسفبار کنونی هستند اینک که پرده‌هابرافتاده‌ است، طلبکار شده‌اند و قصد بر هم زدن آرامش حاکم بر دانشگاه را دارند. بر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است که از این آزمون بزرگ سرافراز بیرون آیند و منافع ملی و به خصوص خواست دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها مبنی بر ابقای دکتر فرجی دانا را مورد توجه قرار دهند و در دام خواسته‌های سیاسی اقلیتی افراطی که از استیضاح و برکناری وزیر علوم به دنبال منافع تنگ نظرانه خود هستند، گرفتار نشوند.

مدیران مسئول نشریات دانشجویی امضا کننده این بیانیه ضمن اعلام حمایت قاطع خود از دکتر رضا فرجی دانا خواهان استمرار مدیریت ایشان بر دانشگاه‌ها هستند. باشد که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با رای منفی به استیضاح ایشان در پیشگاه تاریخ و ملت سربلند و شریف ایران سرفراز باشند.

تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد»

کد N454190