در صحن مجلس مطرح شد:

درخواست یک نماینده مجلس برای اعلام اقدامات عملی در مسیر اقتصاد مقاومتی

مجلس

نماینده کنگاور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، گفت: ملت حق دارد مطالبه کنند که در مورد ابلاغ بند‌های این سیاست اکنون چه اقدام عملی‌ صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در نطق میان ‌دستور با اشاره به اظهارات یکی از مهمانان برنامه تلویزیونی «دیروز، امروز، فردا» در مورد عزاداری‌های ماه محرم گفت: وی باید با عذرخواهی از ملت از سخنان خود ابراز ندامت کند، پیروزی مردم کشور ما در انقلاب اسلامی و ایستادگی در جنگ تحمیلی جز با الهام از عاشورا و مکتب حیا‌ت‌بخش امام حسین (ع) امکان‌پذیر نبود.

وی با طرح این سوال که آیا فرد آزاده‌ای را سراغ دارید که برای رهایی مردم خود از زیر یوغ استکبار از مکتب امام حسین (ع) بهره نبرده باشد و آیا می‌دانید چرا دیکتاتور‌ها به ویژه بنی‌عباس و بنی امیه از برگزاری هرگونه مراسم عزاداری برای سید‌الشهدا (ع) ممانعت می‌کردند افزود: هنوز هستند کسانی که در مسیر انحراف حرکت می‌کنند.

نماینده کنگاور در مجلس با اشاره به اینکه حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت و علم و فناوری خوشایند استکبار نیست، ادامه داد: آنها از هیچ اقدامی برای توقف ایران خودداری نمی‌کنند.

وی سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد دشمنی‌های روزافزون آمریکا با ملت ایران را یادآور شد و تصریح کرد: سخنگوی وزارت امور خارجه بلافاصله پس از فرمایش‌های معظم‌له اعلام کرد که هیچ تحریم جدیدی علیه ایران اتخاذ نشده است، پس تحریم‌های مرحله هشتم و نهم علیه بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی چه بود، بعضی اعضای 1+5 با زیاده‌خواهی و زورگویی به سمت حل موضوع هسته‌ای ایران حرکت نمی‌کنند.

احمدی گفت: رسانه‌های غربی با پوشش جنایت‌های تکفیری‌ها سعی دارند به هدف خود نزدیک شوند که همان اسلام‌هراسی، تخریب واژه جهاد و انحراف افکار عمومی دنیا که قربانی نقشه استکبار شده‌اند، است.

وی همچنین در نطق خود گفت: نظریه‌پردازی در عرصه فرهنگی امری ضروری و غیرقابل انکار است. 

نماینده کنگاور همچنین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، گفت: ملت حق دارد مطالبه کنند که در مورد ابلاغ بند‌های این سیاست اکنون چه اقدام عملی‌ صورت گرفته است.

احمدی افزود: عبور از پیچ تاریخی کنونی منوط به رصد تاکتیک‌های دشمن و اولویت‌ دادن به ظرفیت‌های داخلی و ایجاد شرایط برای ارتقاء بهره‌وری و حمایت از گفتمان اقتصاد مقاومتی است و ایران اسلامی به منظور رشد و پیشرفت راهی جز تکیه بر توان داخلی خود ندارد.