جهانگیری:

انتظار داریم مجلس امكان ادامه خدمتگذاری فرجی‌دانا را فراهم کند

جهانگیری,فرجی دانا, استیضاح

معاون اول رئیس جمهور، با بیان اینکه دولت همواره از نظرات، انتقادات و پیشنهادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کند، گفت: انتظار می‌رود حل موارد اختلافی با سعه صدر و از طریق تعامل و گفتگو میان دولت و مجلس دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری صبح امروز در آستانه هفته دولت، در دیدار مدیران حوزه معاون اول رئیس‌جمهور، از فرجی‌دانا به عنوان انسانی دانشمند، متدین، اخلاقی و مورد اعتماد دانشگاهیان یاد کرد و گفت: وی در مدت 9 ماه مسئولیت خود، نشان داد که با مدیریت خوب می توان‌ فضای دانشگاه‌ها را آرام و امیدوار و در جهت تولید علم و دانش بسیج کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر چه نظرات سازنده مجلس شورای اسلامی برای همه اعضای هیأت دولت ارزشمند است اما کمک نمایندگان مجلس به تثبیت مدیریت وزارت علوم آن هم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دولت نشان‌دهنده همکاری و تعامل صمیمانه میان دولت و مجلس است.

جهانگیری انتشار برخی اطلاعات مبنی بر سقوط رتبه علمی ایران در دوره حضور فرجی‌دانا در وزارت علوم را نادرست خواند و افزود: انتشار اخبار و گزارش‌های غیرواقع با دغدغه‌های ملی و مسائل مبتلابه جامعه علمی کشور فاصله دارد.

وی همچنین با اشاره به همکاری میان قوه مجریه و مقننه در یک سال گذشته گفت: دولت همواره از نظرات، انتقادات و پیشنهادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کند و انتظار می‌رود حل موارد اختلافی با سعه صدر و از طریق تعامل و گفتگو میان دولت و مجلس دنبال شود.

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه ضمن تشریح اوضاع داخلی و خارجی کشور، اولویت‌های دولت تدبیر و امید را برای حل معضل بیکاری و ایجاد رونق اقتصادی در کشور بیان کرد.