نماینده مردم اصفهان در مجلس:

دولت و مجلس تعامل دارند/ همه زیر بیرق رهبری هستیم

نطق میان دستور

تهران – ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس تعامل دارند و همه زیر بیرق رهبری هستیم.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، حسن کامران در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: به خاطر انجام وظیفه نظارتی توسط مجلس نباید بگویید دولت و مجلس تعامل ندارند، دولت و مجلس تعامل دارند و وظیفه نظارتی جای خودش است و نباید تفاسیر بد کنیم، همه زیر بیرق رهبری هستیم و امیدواریم تدابیر ایشان مو به مو اجرا شود.

وی در ادامه از نوری مالکی به خاطر این که بانی وحدت در عراق شد و همین وحدت سبب شد که سد موصل آزاد شود، تشکر کرد و گفت: دیدیم که مصری ها چه تاوان بزرگی دادند، قصد داشتیم به غزه برویم که دیدید مصری ها با صهیونیست ها همراه شدند و کارنامه سیاهی برایشان باقی ماند؛ این ها همه به معنای جا باز کردن آمریکا در این کشورهاست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خاطره 28 مرداد در حافظه تاریخی ایرانی ها جا گرفته است که آمریکا یک نیروی مداخله گر است و نه به کودکان غزه و نه به سیاهان آمریکا رحم کرده و در پی منافع خود است و شعار بیهوده می دهد، امروز آمریکا و مصر بدانند انشاءالله ریشه صهیونیست خواهد سوخت.

دستجردی در ادامه با انتقاد از شیوه برخورد نهاد ریاست جمهوری با نمایندگان مجلس، افزود: الان بیست سال است در مجلس هستم و وقتی با این کارت به نهاد ریاست جمهوری می رفتم، راه می دادند و مهم نبود که از رییس جمهور وقت داشتم یا نداشتم.

وی گفت: برای مثال، الان وزیر که می آید در مجلس نماز می خواند، ناهار می خورد و هر کمیسیون درش باز شود، در بالای مجلس می نشانندش؛ وکیل مساوی وزیر است بلکه بالاتر است و این را قانون خدمات کشوری گفته است، لذا من باید بگویم ˈانا لله و انا الیه راجعونˈ به خودم و به شماها و هیات رییسه از این نوع رفتار اربابی؛ به ویژه حاج آقای انصاری آمد، معاون اجرایی آمد، به آنها گفتیم در را باز کنید برویم نماز بخوانیم، گفتند برویم اتاق خودمان که این توهین و تحقیر است و باید عذرخواهی کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: نماینده، نماینده است، این رفتار یک رفتار نادرست است و باید عذرخواهی کنند، در آستانه هفته دولت هستیم. از شهید رجایی و شهید باهنر یاد بگیرید که آقای عسکری موکت اتاقش را عوض کرد و شهید رجایی به او گفت پولش را خودت بده، ساده زیستی باید کرد، اشرافی گری نباید باشد، باید تواضع باشد به خصوص باید تکریم ارباب رجوع شود.

وی به سالروز ورود آزادگان اشاره کرد و گفت: باید نسبت به آنها خاضع باشیم، پنج ماه است مسئله درمانشان حل نشده و مطالبات ایثارگران را نداده اند.

دستجردی در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: بحث استان ما مشکل آب است، وزارت نیرو اعلام کرده است وضعیت قرمز است یعنی در محلات شهر در روستاها ما مشکلات آب شرب داریم لذا دولت و رئیس جمهور حق ندارد تخصیص جدید بدهد اگر تخصیص جدید می خواهید بدهید ابتدا باید مطالبه حقآبه داران را بدهید. کسی حق ندارد حقآبه را تصرف کند، منابع آب مال دولت به هر جا می خواهد بدهد ولی اول ما باید حقآبه حقآبه داران را کسر کنیم پس چرا تخصیص جدید می دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: اگر قرار است آب به ذوب آهن و فولاد بدهند، این تخصیص جدید از کجاست، لذا مراتب 700 میلیارد تومان خسارت به بار آمده است، وزیر نیرو می گوید من صندوق درست کردم، آیا این صندوق خالی است؟ با وجود خسارت ها، صندوق جدید ساخته اند که باید قیمت گذاری شود.

دستجردی در ادامه با تشکر از کشاورزان استان اصفهان گفت: از کشاورزان که خودجوش دارند زاینده رود را ساماندهی می کنند تشکر می کنم و اگر وزارت نیرو می خواست انجام دهد 10 میلیارد تومان می خواست، حریم رودخانه را از بین بردند، این ساماندهی و روشی که این ها به کار گرفته اند یک روش منطقی و درست است و باید وزارت نیرو جبران مافات کند.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: چرا وزیر نیرو هنوز حاضر نشده صحاری خشک را بببیند و با هلی کوپتر به بازدید رفتن چه درمانی دارد جز اینکه یک روش مسافرتی اشرافی است، مسئولان نباید از مردم وحشت داشته باشند و باید با آنها ملاقات کنند.

سیام**1058 **1449
کد N454014