آماده‌باش امنیتی در کویت در پی اعلام حمله داعش

ایسنا نوشت:

یک روزنامه کویتی گزارش داد، پس از آن که اطلاعات محرمانه‌ای از داخل عراق درخصوص طرح داعش برای ورود به کویت منتشر شد، وزارت کشور کویت در مرزهای خود با عراق حالت آماده‌باش اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه کویتی "الشاهد" گزارش داد که وزارت کشور گروه‌هایی از نیروهای امنیتی، اعضای بخش مدیریت نظارت امنیت بر مرزها، نیروهای امدادرسانی، امنیت عمومی و بخش‌های تحقیقات تشکیل داده است تا این گروه‌ها ایست‌های بازرسی را به صورت 24 ساعته در دو مسیر المطلاع و العبدلی و دیگر مسیرها ایجاد کنند و خودروهای مظنون را متوقف سازند.

همچنین تدابیر امنیتی در مرزهای شمالی کویت تشدید شده است و هرگونه تحرکاتی از طریق دستگاه‌های رادار و خودروهای گشت زنی مرزی زیر نظر گرفته می‌شود.

منابع اعلام کردند که وزارت کشور توانایی فنی و کادرهای انسانی آموزش‌دیده‌ای را برای ناکام گذاشتن هرگونه تلاشی برای ورود گروه‌های تروریستی دارد که این اقدام براساس یک طرح امنیتی استراتژیک صورت می‌گیرد که از زمان وقوع رخدادها در عراق تدوین شده است.

در همین حال، روزنامه ورلد تریبون گزارش داد که داعش حضور نظامی آمریکا در کشورهای حوزه خلیج فارس را هدف قرار داده و این گروه اعلام کرده است که کویت اولین هدف آن در این حملات خواهد بود.

داعش پیشتر در صفحه خود در توئیتر نوشت: ما با آمریکا یک حسابی داریم که باید آن را تسویه کنیم.

این گروه اعلام کرد که به کویت به دلیل میزبانی حدود 12 هزار سرباز آمریکایی، حمله خواهد کرد.

ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش عنوان داشت: ما نمی‌توانیم به آمریکا برویم، اما می‌توانیم این کشور را به کویت بکشانیم، می‌توانیم به کویت برویم تا پس از آن آمریکا به نزد ما بیاید و در آنجا با آمریکایی‌ها بجنگیم و از آن‌ها انتقام بگیریم.

5252

کد N453885