آماده باش درکویت در پی شایعه تصمیم داعش برای ورود به این کشور

کویت

تهران- ایرنا- روزنامه کویتی ˈالشاهدˈ نوشت: در پی انتشاراخباری مبنی بر طرح گروه تروریستی تکفیری ˈداعشˈ برای ورود به خاک کویت، وزارت کشور کویت آماده باش امنیتی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، الشاهد نوشت: براساس اخبار محرمانه از داخل عراق، داعش تصمیم دارد از سمت مرزهای شمالی وارد کویت شود.

الشاهد به نقل از منابع خود افزود: وزارت کشور، تیم های امنیتی خاصی برای حفظ امنیت مرزها در نقاط مرزی تشکیل داده و قرار شده است این تیم ها ایستگاه های ایست بازرسی تشکیل دهند تا مانع نفوذ داعشی ها از عراق به خاک کویت شوند.

این منبع خبری افزود: مقام های کویت دست به تقویت اقدام های امنیتی در مرزهای شمالی زده و هرگونه اهداف متحرک یا ثابت مشکوک را از طریق رادار یا گشتی ها رصد می کنند.

از سوی دیگر وزارت کشور کویت به شهروندان این کشور در خصوص ایمیل هایی که از آن ها به پیوستن به سازمان های تروریستی دعوت می کند، هشدار داد و به آن ها توصیه کرد فریب چنین دعوتنامه هایی را نخورند .

روزنامه ˈورد تریبیونˈ نیز در این خصوص نوشت: داعش قصد دارد به پایگاه های آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس حمله کند و پیش از این اعلام کرده بود که کویت نخستین هدف آن خواهد بود.

این روزنامه اضافه کرد: این گروه پیامی با مضمون ˈما با آمریکا حسابی داریم و باید با آمریکا تسویه حساب کنیم ˈ را برای بیش از شش هزار کاربر اینترنت فرستاده است.

ˈابوبکر البغدادیˈ سرکرده داعش پیش از این نیز گفته بود: ما نمی توانیم به آمریکا برویم، اما می توانیم آن را به کویت بکشانیم و آن جا با آمریکا بجنگیم و انتقام خود را از آن بگیریم .

گفتنی است در حال حاضر بیش از 12 هزار سرباز آمریکایی در پایگاه های کویت مستقر هستند.

خاورم **2041**7074**1566
کد N453837