نیروهای چینی وارد خاک هند شدند

چین,نیرو

تهران-ایرنا- منابع رسمی هند روز سه شنبه در حالی از ورود نیروهای چینی به خاک این کشور طی چند روز اخیر خبردادند که اقدام مشابه چین درسال گذشته میلادی به بروز تنش بین دوکشور منجر شده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سرینگر، یک مقام هندی به شرط فاش نشدن نامش گفت:نیروهای چینی تاکنون دوبار از مرز بین دوکشور وارد یک منطقه دورافتاده در غرب همیالیا شده اند درحالیکه تعدادی از آنان پلاکاردهایی با مضمون ˈاینجا قلمرو چین استˈ حمل می کردند.

براساس این گزارش، پلیس مرزی هند روز یکشنبه طی گشت زنی در طول مرز بین هند و چین به حضور نیروهای چینی در منطقه ی غیرمسکونی ˈلاداخˈ پی برد.

این مقام هندی افزود: نیروهای ارتش خلق چین روز دوشنبه نیز دوباره به این منطقه بازگشتند درحالیکه پلاکاردهای مشابهی در دست داشتند.

براساس این گزارش، سخنگوی ارتش هند هنوز وقوع این قضیه را تایید نکرده است اما چندین منبع رسمی ازورود نیروهای چینی به خاک هند خبرداده اند.

این درحالی است که نیروهای چینی درآوریل (فروردین) سال گذشته نیز پس از ورود به خاک هند دراین منطقه اردو زده بودند که این امر به بروز تنش سه هفته یی بین سربازان هند و چین منجر شد و درنهایت با توافق افسران ارشد دو کشور مبنی برعقب نشینی مشترک از مناطق مرزی پایان یافت.

آساق*5*1450*1579*
کد N453830