۱۶ شهریور؛ آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه

حوزه علميه,حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه ۱۶ شهریورماه را آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه اعلام کرد و گفت: سال تحصیلی حوزه همزمان با ولادت امام رضا(ع) آغاز می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه ۱۶ شهریورماه را آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه اعلام کرد و گفت: سال تحصیلی حوزه همزمان با ولادت امام رضا(ع) آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم از حوزه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در اختتامیه اجلاس مدیران استانی حوزه‌های علمیه کشور ابراز امیدواری کرد: با همت و پیگیری دلسوزانه مدیران استانی روند امور طلاب بهتر انجام شود.

وی از مدیران خواست تا مانند همیشه برای برطرف شدن مشکلات طلاب پیگیری لازم را داشته باشند و تنها دغدغه آنها امور آموزشی، تهذیب، تربیت و حل مشکلات تبلیغی باشد.

این عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر این‌که «باید تعامل بیشتری بین معاونان حوزه علمیه و مدیران استانی وجود داشته باشد» گفت: ارتباط و همکاری بهتر آنان موجب تسهیل کارها و امور می‌شود و نتیجه خوبی در روند بهبود و رشد طلاب خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های دانش‌افزایی برای مدیران حاضر در این دوره، ابراز امیدواری کرد که این آموزش‌ها در کنار تجربه‌ای که مدیران دارند، زمینه‌ساز افزایش و تقویت توانمندی آنان شود.

حسینی بوشهری با اشاره به این‌که «سال تحصیلی مدارس علمیه به طور رسمی همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) آغاز خواهد شد» یادآور شد: برای سال آینده تحصیلی تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و اردوهای مختلفی برای طلاب جدید الورود به حوزه علمیه جهت آشنایی با فضای حوزه برگزار شده است.

پنجمین اجلاسیه مدیران استانی حوزه‌های علمیه کشور با هدف بررسی اولویت‌ برنامه‌ها و مباحث مرتبط با سند چشم‌انداز حوزه در روزهای 26 و 27 مرداد در مشهد برگزار و عصر به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام

کد N453660