صلاحیت علمی وزیر علوم در کابینه کم نظیر است

نماینده,استیضاح

ایلام- ایرنا - نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تدابیر مدیریتی و صلاحیت علمی وزیر علوم در میان اعضای کابینه کم نظیر است.

«علی محمد احمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تدابیر مدیریتی، صلاحیت های علمی و عملکرد یکساله وزیر علوم بیانگر موفقیت و اشراف کامل وی بر مجموعه تحت نظر و مدیریت خود است.

وی افزود: رضا فرجی دانا به اقرار و قضاوت همه صاحب نظران منصف یکی از افراد متخصص و از بهترین وزرای کابینه دکتر روحانی است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر علوم را یک اقدام سیاسی دانست و تاکید کرد: یکی از اقدام های عالمانه و عاقلانه فرجی دانا که زمینه ساز این استیضاح شد، برخورد قانونی با افراد فاقد صلاحیتی بود که با استفاده از رانت و تبارگرایی و بدور از معیارهای علمی و پژوهشی با استفاده از بیت المال و بورسیه های اختصاصی وارد مراکز علمی داخل و خارج از کشور شده بودند.

احمدی یادآور شد: عملکرد نادرست و غیر علمی بعضی از مدیران سابق وزارت علوم سبب شده بود که عناصر نخبه و توانمند و دارای معدل های بسیار بالا از مراکز معتبر دانشگاهی در گردونه رقابت های علمی و پژوهشی و ادامه تحصیل در دانشگاه ها حذف و بجای آنان افراد بی سواد و فاقد شایستگی های علمی با معدل و نمره 12 به ناحق وارد مراحل عالی و تحصیلات تکمیلی شوند.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست بدور از هر گونه تعصب و احساس و فقط بر مبنای عدل و انصاف و مصلحت کشور با این استیضاح برخورد کنند.

به گزارش ایرنا، طرح استیضاح «رضا فرجی دانا» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با امضای 51 نفر از نمایندگان مجلس سه شنبه هفته گذشته اعلام وصول شد و قرار است وی فردا چهارشنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از عملکرد خود دفاع کند.

591/7174/540
کد N453652