با انتشار بیانیه ای اعلام کردند؛

205 نماینده مجلس: دستگاه دیپلماسی بیانات رهبری را چراغ راه خود در مذاکرات هسته ای قرار دهد

مجلس,بیانیه 205 نماینده

تهران - ایرنا - 205 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار بیانیه ای در حمایت از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری در جمع سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از دستگاه دیپلماسی خواستند این بیانات را چراغ راه خود در مذاکرات هسته ای قرار دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، این بیانیه را «ضرغام صادقی» عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی قرائت کرد که در آن آمده است: سخنان حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی در جمع سفرای جمهوری اسلامی بار دیگر درایت، هوشمندی، قاطعیت و شجاعت آن عزیز را ثابت کرد.

در این بیانیه آمده است: اشاره رهبری به تجربه مذاکرات که ثابت کرد مذاکرات با آمریکا نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه لحن آمریکایی ها تندتر و اهانت آمیزتر شده است و تصریح رهبری بر داشتن ضرر مذاکرات که موجب طرح توقعات جدید از سوی آنها می شود، و مذاکرات ما را در افکار عمومی ملت ها و دولت ها به تذبذب متهم می کند، نشانگر درست و صائب بودن نظر معظم له است.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام پشتیبانی کامل از سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری، این سخنان را مصداق اصل 110 قانون اساسی و تعیین سیاست های کلی خارجی جمهوری اسلامی می دانیم و از دولت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی می خواهیم این سخنان را چراغ راه خود در مذاکرات هسته ای و سیاست های جمهوری اسلامی قرار دهد.

سیام(3)**2021**س.ق**1572
کد N453651