آژانس جاسوسی انگلیس درگاه‌های اینترنتی تمام کشورها را زیر ذره بین دارد

انگليس,جاسوسي

آژانس جاسوسی انگلیس سرورهای اکثر کشورهای جهان را برای یافتن درگاه‌های آسیب‌پذیر اینترنتی و ضعف‌هایشان اسکن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، روزنامه هاینزه - چاپ آلمان - نوشت: در سال 2009، آژانس جاسوسی انگلیس از اسکن درگاه سرورهای کشورهای مختلف به عنوان "ابزار استاندارد" علیه تمام کشورها استفاده کرد. 27 کشور در فهرست این برنامه قرار دارند.

روند اسکن سرورهای تمام کشورها و کشف زیرساخت‌های آسیب‌پذیر و ضعیف شبکه‌های اینترنتی، با هدف بهره‌ برداری از آن‌ها و هدف نهایی "ریاست و کنترل بر اینترنت" که نام برنامه کنترل اینترنتی آژانس جاسوسی انگلیس نیز هست، صورت می‌گیرد.

سیستم‌های اینترنتی ممکن است به سادگی مورد حمله سایبری قرار بگیرند چرا که در نهایت راهی را به سمت یک هدف با ارزش جاسوسی ایجاد می‌کنند و براساس منطق، هر سیستمی هدف این حملات است.

داده‌ها و نتایج این برنامه پس از اسکن با سایر آژانس‌های جاسوسی در آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزلند به اشتراک گذاشته می‌شود.

سیستم‌ها و شبکه‌های اینترنتی ادارات دولتی با تهدید جاسوسی صنعتی، خرابکاری و نقض حقوق بشر ایجاد شده توسط کشورهایی که بی‌هدف زیرساخت‌ها و سرویس‌های اینترنتی را هدف حملات سایبری قرار می‌دهند، مواجه هستند.

آژانس جاسوسی انگلیس اعلام کرده که درباره امور اطلاعاتی اظهارنظر نمی‌کند اما تاکید دارد که هرچه انجام گرفته در راستای چارچوب محدود قانون است.

انتهای پیام

کد N453578