یک فعال دانشجویی:جامعه دانشگاهی پاسخ استیضاح‌کنندگان را در انتخابات آتی خواهند داد

دانشجويي,انتخابات مجلس,استيضاح وزير علوم

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس، استیضاح کنندگان بدانند که دانشجویان و جامعه دانشگاهی جواب تندروی‌های آنها را در آن انتخابات خواهند داد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس، استیضاح کنندگان بدانند که دانشجویان و جامعه دانشگاهی جواب تندروی‌های آنها را در آن انتخابات خواهند داد.

هادی ذوالفقاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: مجلس باید به تغییر فضای سیاسی کشور توجه کند و طبق آن حرکت کند. بعد از یک سال گذشت از دوران وزارت دکتر فرجی دانا این اقدام یعنی«استیضاح» کاملاً‌ با خواست بدنه دانشجویی مغایرت دارد.

وی در ادامه گفت: اگر نمایندگان مجلس از مردم هستند باید به خواست مردم و دانشجوهای این کشور توجه کنند. هنوز یادمان نرفته که در دانشگاه علامه طی دوران ریاست آقای شریعتی چه اتفاقاتی خلاف قانون رخ داد. چرا نمایندگان آن زمان سکوت کردند. به نظر من این استیضاح کاملاً سیاسی است.

این فعال دانشجویی با اشاره به بورسیه‌های غیرقانونی و طرح این مسئله توسط وزیر علوم، خاطر نشان کرد: مباحثی در پشت پرده وجود دارد که این استیضاح را سیاسی می‌کند. سه هزار بورسیه دکترای غیرقانونی و طرح آن توسط این وزیر حتماً به استیضاح ایشان مربوط است. مجلس بداند که فضای دانشگاه هیچگاه دوباره به آن دورانی که مدیرانی امثال آقای شریعتی وجود داشتند، برنخواهد گشت. برکناری ایشان کاملاً‌ عملی، درست و سنجیده بود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل استیضاح انتصاب میلی منفرد و توفیقی است، تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس می گویند که این افراد مسئله‌دار هستند باید یک بررسی هم در مورد عملکردشان بکنند. تا به حال چه عملکردی مغایر قانون از آن ها صورت گرفته است؟

ذوالفقاری همچنین بیان کرد:‌ همانطور که رهبری همه را به حمایت و همکاری با دولت دعوت کرده‌اند، بقیه مردم جامعه هم باید همینطور رفتار کنند. اما برخی تندروها پروسه ای مانند استیضاح وزرا را کلید می زنند. این افراد همان کسانی هستند که وضعیت دانشجو و دانشگاه را به جایی رسانده‌اند که رئیس یک دانشگاه مانند دانشگاه علامه طباطبائی دانشگاه و دانشجویانش را با 2000 دوربین رصد می‌کند. دانشگاه باید فرهنگی باشد نه سیاسی. و همین اقلیت محدود هستند که می خواهند وزارتخانه علوم را در حال حاضر سیاسی کنند.

انتهای پیام

کد N453561