رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:

برای تشکیل تمدن نوین اسلامی به یک الگو نیازمندیم

اقتصاد و فرهنگ

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: پانزدهمین اجلاس سراسری سازمان بسیج اساتید با موضوع بررسی نسبت اقتصاد و فرهنگ در تمدن نوین اسلامی با حضور هزار استاد بسیجی از سراسر کشور در مشهد برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: پانزدهمین اجلاس سراسری سازمان بسیج اساتید با موضوع بررسی نسبت اقتصاد و فرهنگ در تمدن نوین اسلامی با حضور هزار استاد بسیجی از سراسر کشور در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سهراب صلاحی در نشست خبری ظهر امروز با اشاره به این که این نشست در روزهای دوم تا پنجم شهریور برگزار می‌شود، اظهار کرد: ما باید به دنبال تشکیل یک دولت اسلامی باشیم البته این به معنا نیست که دولت‌های گذشته نبودند ولی ما هنوز یک دولت اسلامی کاملی را تشکیل نداده‌ایم.

وی در ادامه اظهارکرد: برای تشکیل دولت اسلامی باید الگوی پیشرفت جمهوری اسلامی مشخص شود. برنامه‌های توسعه جمهوری اسلامی تاکنون صد در صد اسلامی نبوده‌اند و بعضی از این برنامه‌ها از الگوی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول استفاده کردند. مدیران سیاسی باید این اراده را داشته باشند که الگوی اسلامی ، ایرانی پیشرفت را تشکیل دهند.در این راستا باید به دنبال گفتمان سازی بود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین با بیان اینکه ما باید از نظر علمی به یک مرجع جهانی تبدیل شویم، خاطر نشان کرد: قبل از سال 92 به مدت 5 سال ایران مقام اول رشد علمی را در دنیا داشت و به همین دلیل دشمن به دنبال حاشیه‌سازی در دانشگاه ها بود تا پیشرفت علمی کشور دچار خدشه شود. امروز هم مجلس پیگیر کند شدن شتاب علمی کشور است.

صلاحی با اشاره به اقدامات و جنایات آمریکا در منطقه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون در منطقه تثبیت شده و توانسته شکست‌های متعددی را در آمریکا وارد کند. ایران اکنون یک ابرقدرت منطقه‌ای و یک قدرت بین‌المللی بالقوه است. ما آمریکا را کدخدای دنیا نمی‌دانیم بلکه آن را کشوری را سلطه گر می‌دانیم و وظیفه‌ی خود را تقابل با این سلطه گری می‌دانیم. ما هر گاه در مقابل آمریکا عقب نشینی کرده‌ایم آنها بیشتر ما را تعقیب کرده‌اند و وقتی با آنها همکاری کردیم محور شرارت نامیدند.

وی همچنین گفت: برای تبدیل شدن به یک قدرت بین‌المللی ما باید یک دولت اسلامی تشکیل دهیم و یک الگو داشته باشیم تا به سمت تمدن نوین اسلامی پیش برویم. ما معتقدیم فرهنگ باید بستر هر فعالیتی باشد و به همین دلیل موضوع پانزدهمین اجلاس سراسری سازمان بسیج اساتید را بررسی نسبت اقتصاد و فرهنگ در تمدن نوین اسلامی تعیین کرده‌ایم. ما برای این که بتوانیم به یک قدرت بین‌المللی تبدیل شویم باید به پیشرفت علمی بیشتری دست یابیم.

صلاحی در ادامه خاطر نشان کرد: ما در این اجلاس سراسری کارگروه‌های تحول در علوم انسانی، کارگروه تقابل با جنگ نرم، حلقه‌های علمی، کارگروه اقتصاد مقاومتی ی، کارگروه خانواده‌ و جمعیت، کارگروه رصد چشم انداز و کارگروه کشاورزی را تشکیل داده‌ایم و آماده‌ایم سند امنیت غذایی کشور را برای جمعیت 200 میلیون نفر آماده کنیم.

وی در پایان افزود: ما باید دانشگاه را به خدمت کشور بیاوریم تا مشکلات کشور از جمله واردات حل شود البته ما با همین دانشگاهها نیز فضایی و هسته‌یی شده‌ایم اما باید از ظرفیت دانشگاهها استفاده بیشتری کنیم.

انتهای پیام

کد N453557