الجزایر تروریست های عازم اروپا را دستگیر کرد

سوریه,داعش

تهران- ایرنا- پلیس الجزایر اعلام کرد، 160 سوری را که درمیان آنها شماری زن وکودک دیده می شود ومشکوک به ارتباط با داعش ودرصدد اجرای عملیات تروریستی در پایتخت های جنوب اروپا بودند درمسیرخود به لیبی بازداشت کرد.

به گزارش روز سه شنبه روزنامه ˈالنهارˈ چاپ الجزایر فاش ساخت ،پلیس الجزایر با جستجوهای عمیق خود توانست شبکه بین المللی حامی گروهک تروریستی داعش را که تروریست های آن از سوریه وارد فرودگاه بین المللی ˈهواری بومدینˈ الجزایر شده ودرصدد تقسیم شدن در چندین ایالت مستقل الجزایر بودند متلاشی کند .

این روزنامه افزود، پلیس الجزایر160 تن را که تابعیت سوری داشته ودر میان آنها زن وکودک نیز دیده می شد ودرصدد ورود به خاک لیبی بودند وبا خود مبالغ زیادی یورو ودلار که مجموعا 100 هزار دلار می شد به همراه تجهیزات الکترونیکی مانند تلفن ثریا ودستگاه جی پی اس دستگیر کرد.

روزنامه ˈالنهارˈ چاپ الجزایر افزود اعتراف چندین تن از بازداشت شدگان ثابت کرد آنها درصدد ملحق شدن به تروریست های داعش در لیبی پس از عبور از مرزهای الجزایر ولیبی هستند همچنین شمار دیگری از این تروریست ها درصدد اجرای عملیات تروریستی درچند پایتخت جنوب اروپا می باشند.

روزنامه النهار ادامه داد این شبکه وابسته به شبکه بین المللی مورد حمایت داعش می باشد که در خاورمیانه امتداد داشته واز الجزایر سپس لیبی گذشته وبه یکی از پایتخت های اروپایی می رسد.

منابع پلیس الجزایر فاش ساختند بازداشت این افراد منجر به شناسایی 6 شبکه بین المللی خارج مرزها با حمایت مالی داعش می باشد که در میان آنها افرادی از الجزایر،لیبی،اردن وبعضی پایتخت های اروپایی دیده می شود.

رسانام** 1453**1566
کد N453465