طاهر القدری"پارلمان خیابانی" تشکیل داد

پاكستان

طاهر القدری، رهبر حزب تحریک عوامی پاکستان که خود را "انقلابی" می‌داند، پارلمان خیابانی تشکیل داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پیشتر طاهر القدری برای استعفای دولت نواز شریف، نخست وزیر پاکستان ضرب‌الاجل تعیین کرده بود اما وی در سخنانش در نیمه شب دوشنبه و پایان این ضرب‌الاجل گفت که "پارلمان مردمی" اولین جلسه خود را ساعت پنج عصر امروز (سه‌شنبه) در اسلام‌آباد تشکیل می‌دهد.

به عبارت دیگر وی ضرب الاجل برای نواز شریف را تمدید کرده است.

وی در سخنانش وفاداران خود را ترغیب می‌کرد که انقلاب برای اجرا شدن نیاز به خون دارد. وی همچنین دولت اسلام‌آباد را تهدید کرد که این توانایی را دارد که هرکاری انجام دهد.

طاهر القدری گفت: آن‌ها مرا نمی‌شناسند و قبلا با من کار نکرده‌اند. پس از این سخنرانی تصمیم با پارلمان مردمی خواهد بود و هر آنچه این پارلمان تصمیم بگیرد، اجرا خواهد شد.

این رهبر ضد دولت پاکستان گفت: امروز انقلابی در کشور رخ می‌دهد و مردم سراسر کشور باید به پایتخت بیایند تا شاهد این صحنه تاریخی باشند.

وی در ادامه سخنانش تاکید کرد که برخی از متحدانش در جریان حمله نیروهای امنیتی در کراچی بازداشت شده‌اند. به گفته القدری، شرایط در سند وخیم است و مقام‌های اجرای قانون این وضعیت را بدتر می‌کنند. انقلاب به شهامت، از خودگذشتگی و خون نیاز دارد و در غیر این صورت هیچ انقلابی در کشور رخ نمی‌دهد.

طاهر القدری همچنین اعلام کرد که به درخواست مجلس الوحدة المسلمین، اتحاد سنی‌ها و مسلم لیگ پاکستان شاخه قائد، تحصن‌هایی در سراسر کشور آغاز شده است و کارگران تمام راه‌های اصلی را مسدود کرده‌اند. این مخالف دولت همچنان با مذاکرات سازش با نواز شریف مخالفت می‌کند و نمی‌خواهد که با رهبران سیاسی دیدار کند.

انتهای پیام

کد N453350