حمایت انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های استان اصفهان از وزیر علوم

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه اصفهان و انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان،دانشگاه هنر اصفهان،علوم پزشکی اصفهان،هیأت مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان و هیأت مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد شهرضا طی بیانیه ای حمایت خود از وزیر علوم را اعلام کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«طرح بحث استیضاح وزیر علوم که از مدتی پیش کلید خورده بود، بالاخره قطعی شد. نفس سوال و استیضاح نمایندگان از مسئولین اجرایی نه تنها مذموم نیست بلکه رسالت نمایندگان است و موجب اصلاح روندهای غلط و تقویت و تسریع روندهای صواب خواهد شد. طرح استیضاح وزیر محترم علوم نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود تا جایی که بر آمده از سوالات ملت به طور عام و دانشگاهیان – به عنوان مخاطبین مستقیم این وزارتخانه- به طور خاص باشد و نماینده به اقتضای نمایندگی خود در پی مطالبات شخصی یا تسویه حساب های جناحی خود نبوده و حق استیضاح را آن زمان مشروع بداند که در قامت یک "نماینده" است؛ در غیر اینصورت عملا از حیطه "نمایندگی" ملت خارج شده و طرح چنین بحثی فاقد مشروعیت می باشد.

از این رو دانشجویان انجمن های اسلامی دانشگاه های استان اصفهان نیز هم چون دیگر فعالان و دلسوزان جامعه علمی و دانشگاهی در سراسر میهن عزیز،موضع خود را در قبال فعالیت های صورت گرفته وزارتخانه علوم اعلام می دارند تا یاری دهنده آن دسته از نمایندگانی باشد که براستی در پی ایفای نقش نمایندگی خود بوده و رسوا کننده آن دسته از مجلس‌نشینانی باشد که با قلب در انعکاس اخبار فضای دانشگاه ها در پی منافع و مقاصد شخصی و گروهی خویش هستند و نه احقاق حق دانشجویان و رفع دغدغه های علمی، فرهنگی و سیاسی آنان.

وضعیت نامطلوب رشد و پیشرفت علمی،فضای راکد فکری، باند بازی و سیاسی کاری در روند پذیرش اعضای هیئت علمی و دانشجویان بورسیه ای، عدم پویایی در فعالیت های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی و بروز ناهنجاری های اخلاقی و اقدامات رادیکال و ساختارشکنانه‌ سیاسیِ ناشی از آن در 8 سال گذشته واقعیتی است که از دید هیچ یک از رصد کنندگان منصف فضای دانشگاهی کشور پوشیده نماند

با روی کار آمدن دولت جدید بار دیگر بارقه امید به شکوفایی فضای دانشگاهی در درون ساختارهای قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی در دل دانشگاهیان دمیدن گرفت و پس از انتخاب دکتر فرجی دانا نیز این امید به واقعیت پیوست. از آن جمله انتصاب مدیران کاردان و آگاه و صاحب صلاحیت های بالای علمی، بازگرداندن اساتید برجسته و دانشجویان ستاره دار اخراج شده از دانشگاه،تأسیس یا بازگشایی تشکل های اصیل و مستقل دانشجویی و جلوگیری از روند سیاسی کاری در مدیریت آموزشگاه های عالی کشور،تلاش برای حذف نگاه امنیتی و باز کردن فضای بسته دانشگاه ها.

حال باید پرسید این دلواپسان دانشگاه، چرا چشم خود را بر تخلفات انجام شده در وزارت علوم دولت سابق نظیر بورسیه های غیر قانونی، اخراج اساتید و دانشجویان، جذب غیرقانونی هیأت علمی و تک صدا کردن دانشگاه ها و ... بسته بودند، به ناگاه نگران فضای دانشگاهی کشور شدند؟!آیا این اقدام اقلیتی خاص معنایی جز افراط گرایی، بازی های سیاسی و جناحی و جبهه گیری علیه اعتدال که خواسته مردم در انتخابات تاریخی 24 خرداد بود، دارد؟

آنچه در بالا اشاره شد مختصری بود از شرایط دانشگاه ها در پیش و پس از انتخابات که ما دانشگاهیان اصفهان نیز به چشم دیدیم و بر آن گواهی می‌دهیم. اکنون ما،دانشجویان انجمن‌های اسلامی دانشگاههای استان اصفهان ضمن "اعلام حمایت قاطع خود از اقدامات وزیر محترم علوم " از نمایندگان محترم مجلس میخواهیم که تحت تاثیر اقدامات افراطیون جناحی اقلیتی خاص در مجلس قرارنگرفته و پیگیر مطالبات و دغدغه های راستین جامعه دانشگاهی و قشر فرهیخته جامعه باشند و در روز تاریخی استیضاح اقدام نیکویی در کارنامه نمایندگی خود به یاد بگذارند.

انتهای پیام

کد N453301