تبعات حمایت از تروریستها؛

عبور تمام پروازهای خطوط هوایی آمریکا از فراز سوریه ممنوع شد

آمریکا اروپا

واشنگتن که از زمان آغاز بحران سوریه اقدام به تسلیح گروه های تروریستی حاضر در این کشور کرد، اکنون نگران استفاده از تسلیحات ساخت آمریکا علیه هواپیماهای ایالات متحده است از همین رو عبور تمام پروازهای خطوط هوایی این کشور بر فراز سوریه ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان هوایی فدرال آمریکا به تمام خطوط هوایی این کشور دستور داد تا عبور هواپیماهای خود از آسمان سوریه را به دلیل وجود تهدیدهای بالقوه متوقف کنند.

این سازمان پیشتر در مورد عبور از آسمان سوریه به خطوط هوایی آمریکا هشدار داده بود، اما در اقدامی جدید عبور از آسمان این کشور را ممنوع کرده است.

به نظر می رسد این اقدام در پی تهدید داعش مبنی بر حمله به اهداف آمریکایی و امکان وقوع آنچه در ماه گذشته در خاک اوکراین برای یک هواپیمای مسافری مالزیایی رخ داد، انجام شده است.

این سازمان در بیانیه ای که منتشر کرده اعلام کرد که با توجه به افزایش تهدیدها و نظر به آنکه کمتر پروازی تمایل به عبور از فراز سوریه دارد پروازهای کلیه خوط هوایی آمریکا از فراز سوریه ممنوع می شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : ادامه جنگ در سوریه تهدیدهای بالقوه موجود برای پروازهای غیر نظامی را افزایش داده است.

به گزارش مهر، آمریکا در جریان بحران سوریه تسلیحات پیشرفته بیشماری از جمله موشک های زمین به هوا در اختیار گروه های تروریستی که در حال جنگ با دولت سوریه هستند قرار داده است.

نظر به آنکه اقدامات این گروه ها در سوریه با اهداف آمریکا هم راستا بود واشنگتن از آنها حمایت می کرد اما اکنون و با حمله جنگنده های آمریکا به مواضع داعش در عراق، کاخ سفید نگران آن است که گروه های تروریستی قصد تلافی این کار را داشته باشند. در همین رابطه در هفته های اخیر داعش دست کم دو بار بصورت مستقیم ایالات متحده را تهدید کرده است.