معترضان پاکستانی‌ به دنبال برگزاری تظاهرات در "منطقه قرمز" اسلام آباد

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان اعلام کرد، همزمان با پایان ضرب‌الاجل 48 ساعته‌اش به نخست‌وزیر قصد دارد تا تظاهرات اعتراضی هزاران نفری در "منطقه قرمز" اسلام‌آباد که تدابیر امنیتی شدیدی در آن برقرار شده، برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "عمران خان" رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در جریان سخنرانی برای معترضان در اسلام‌آباد خواسته بود تا نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به خاطر تقلب در انتخابات 2013 از سمتش کناره‌گیری کند. تظاهرات به رهبری عمران خان بخشی از دو تظاهرات ده‌ها هزار نفری اسلام‌آباد بود که بیش از یک میلیون نفر از سکنه 1.7 میلیونی پایتخت پاکستان در آن شرکت کردند.

درخواست این اپوزیسیون برای تداوم تظاهرات پس از پایان ضرب‌الاجل 48 ساعته نیز خود نگرانی را نسبت به وقوع درگیری‌های خشونت‌بار افزایش می‌دهد.

"منطقه قرمز" اسلام‌آباد محل قرارگرفتن ساختمان‌های دیپلماتیک، پارلمان، ساختمان‌های اداری و دولتی و محل اقامت نخست وزیر و رئیس‌جمهور است. این تظاهرات جدید امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود.

عمران خان در جریان سخنرانی روز دوشنبه خود در اسلام‌آباد گفت: من در خط مقدم این تظاهرات خواهم بود و اگر هم گلوله‌ای شلیک شود در راس خواهم ماند تا به حامیانم آسیبی نرسد.

در همین حال، نثار علی خان وزیر کشور پاکستان مکررا اعلام کرده که هیچ‌کس اجازه حضور و شرکت در تظاهرات به سمت منطقه قرمز را ندارد، چرا که این منطقه تحت حفاظت پلیس و نیروهای امنیتی است و دور و اطراف آن با کانتینرها محصور شده است.

عمران خان اوایل روز دوشنبه اعلام کرد که قانون‌گذاران حزب تحریک انصاف باید از پارلمان و شوراهای ایالتی به غیر از خیبر پختون‌خواه استعفا دهند چرا که عضو حزبش در شورای ایالتی این منطقه است.

انتهای پیام

کد N453224