اعلام حمایت۵۱۲ فعال سیاسی،دانشجویی و رسانه‌ای اصلاح‌طلب از وزیر علوم

۵۱۲فعال سیاسی ،دانشجویی و رسانه‌ای اصلاح طلب با صدور نامه‌ای به وزیر علوم ،حمایت خود را از وی اعلام کردند و همچنین خواستار شکست سکوت وی در روز استیضاح شدند.

۵۱۲فعال سیاسی ،دانشجویی و رسانه‌ای اصلاح طلب با صدور نامه‌ای به وزیر علوم ،حمایت خود را از وی اعلام کردند و همچنین خواستار شکست سکوت وی در روز استیضاح شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر فرجی دانا،

حضور شخصیتی علمی، خوش‌سابقه، متعهد و متدینی چون شما در رأس وزارت علوم، موجی از نشاط، امید و چندصدایی توأم با آرامش و بدور از تنش را به فضای دانشگاه‌ بازگردانده است. اقدامات شایسته شما در دفاع از حریم دانشگاه و مجاهدت بی‌شائبه مسؤولین این وزارتخانه در مقابله با استمرار تبعیض، قانون‌گریزی و فسادهای رخنه کرده در کیان آموزش عالی کشور، موجبات دلگرمی و قدردانی جامعه دانشگاهی و ملت ایران را فراهم آورده است. بررسی مجدد پرونده‌ی دانشجویان ستاره‌دار و استادان محروم از تدریس و رسیدگی به حقوق ضایع‌شده‌ بسیاری از آنها برگ زرین و مدال افتخاری است که هیچ‌گاه از حافظه‌ تاریخی دانشگاهیان پاک نخواهد شد. افسوس که این تلاش‌ها و اقدامات افتخارآمیز به جای آن‌که با استقبال و سپاس نمایندگان مجلس روبه‌رو گردد، بهانه‌ای برای تسویه‌حساب‌های جناحی و سیاسی واقع شده و اقلیتی در خانه‌ ملت که در طول هشت سال حاکمیت دولت مطلبوب خود، چشم بر تمام بی‌عدالتی‌ها و تبعیض‌ها و قانون‌شکنی‌های آن بسته بودند، عزم بر کنار گذاشتن وزیری کرده‌اند که جرمش افشای گوشه‌ای از سیاه‌کاری‌های گذشته و احقاق شماری از حقوق ضایع‌شده‌ در دوران دولت کریمه‌ آنهاست. اکنون که نجابت و سکوت و متانت شما موجب نشده است تا این اقلیت دست از سنگ‌اندازی‌ها و مزاحمت‌هایشان بردارند و کار به استیضاح شما رسیده است، انتظار می‌رود شما نیز سکوت نجیبانه‌ خود را بشکنید و با استفاده از فرصتی که جلسه استیضاح فراهم آورده است، آنچه را که مدیریت هشت ساله دوستان محبوب استیضاح‌کنندگان بر سر دانشگاه و دانشجو آورده است بی‌پرده به استحضار ملت شریف برسانید و در تاریخ ثبت نمایید. در این صورت، نتیجه جلسه استیضاح، چه ابقای شما در سمت وزارت باشد و چه برکناری، بی‌تردید، نام شما در حافظه تاریخی ملت و در تارک علم و دانش این کشور، خوش خواهد درخشید.

انتهای پیام

کد N453179