شوهانی به در گفت‌وگو با ایلنا:

فراکسیون رهروان در روند حمایت از وزیرعلوم قرار گرفته است

مجلس

فرجی‌دانا به هیچ وجه از چهارچوب وظایفش عدول نکرده است/ حامیان آقای فرجی دانا باید به تعامل دولت و مجلس اشاره کنند و که این یک نکته کلیدی است كه ممکن است با عدم رای اعتماد آقای فرجی دانا ممکن است این تعامل در آن خدشه ایجاد شود.

یك عضو فراکسیون رهروان ولایت تاكید كرد: آقای فرجی‌دانا به هیچ وجه از چهارچوب اختیارات و وظایفش عدول نکرده است.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص فضای مجلس نسبت به استیضاح وزیر علوم گفت: فضای مجلس نسبت به روزهای قبل بهتر شده است و می‌توان از برگشت فضا سخن گفت.

وی با تاکید بر اینکه شانس رای نیاوردن استیضاح بیش از رای آوردن آن است اظهار داشت: فراکسیون رهروان آرام آرام در روند حمایت از وزیر علوم قرار گرفته است و امیدواریم با رای به ابقای آقای فرجی دانا امکان خدمتگذاری از ایشان سلب نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفاعیات وزیر علوم و حامیان ایشان باید در جهت رفع ابهامات نمایندگان باشد، تصریح کرد: حامیان آقای فرجی دانا باید به تعامل دولت و مجلس اشاره کنند و این یک نکته کلیدی است كه ممکن است با عدم رای اعتماد آقای فرجی دانا ممکن است این تعامل در آن خدشه ایجاد شود.

عضو فراکسیون رهروان ولایت ادامه داد: دولت یازدهم بر خلاف دولت قبل که مبنایش اختلاف‌افکنی بود، قصد تعامل و همکاری با مجلس را دارد.

شوهانی در پایان یادآور شد: آقای فرجی دانا به هیچ وجه از چهارچوب اختیارات و وظایفش عدول نکرده است و امیدوارم نمایندگان بدون نگاه سیاسی به مسئله استیضاح بنگرند که در این صورت استیضاح آقای فرجی دانا رای نمی‌آورد.

کد N453072