۰
ظریف:

پدیده تروریسم می‌تواند حتی امنیت قاره اروپا و کل جهان را تهدید

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ايران,وزير امور خارجه,تروريسم,محمدجواد ظريف

« کارمن لی لیانا بورلاکا » معاون وزیر امور خارجه رومانی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در مورد روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزاری گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو کشور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و رومانی ظرفیت‌های زیادی برای گسترش روابط دارند و مناسبات طرفین در حوزه‌های مختلف از جمله روابط اقتصادی و تجاری می‌تواند مانند گذشته توسعه یابد.

وی با اشاره به گسترش افراطی‌گری و تروریسم در منطقه خاورمیانه و بویژه در عراق و سوریه ، این امر را خطری برای منطقه و کل جهان ارزیابی و اظهار کرد : پدیده تروریسم و افراطی‌گری حد و مرز نمی‌شناسد و می‌تواند حتی امنیت قاره اروپا و کل جهان را تهدید نماید.

وی با اشاره به ابتکار پیشنهادی دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص «جهان بدون خشونت و افراطی‌گری » تصریح کرد: این ایده می‌تواند محور همکاری‌ها و فعالیت‌های بین‌المللی برای مبارزه علیه خشونت و افراطی‌گری باشد.

« کارمن لی لیانا بورلاکا » معاون وزیر امور خارجه رومانی نیز در این دیدار ضرورت گسترش مناسبات بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد و خواستار افزایش مبادله هیاتهابین ایران و رومانی در سطوح مختلف شد.

معاون وزیر امور خارجه رومانی با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه ازجمله عراق ، سوریه و فلسطین بر اهمیت رایزنی با جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.