ابراز تاسف بان کی مون از حمله به کاروان آوارگان در اوکراین

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: دبیرکل این سازمان به خاطر گزارش‌های هشداردهنده درباره حمله مرگبار به کاروان آوارگان در شرق اوکراین به شدت ناراحت و متاسف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، "استفان دوجاریچ" سخنگوی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل گفت: دبیرکل این سازمان به تمامی طرف‌های درگیر در بحران اوکراین تاکید کرده تا به قوانین دولتی و قوانین مربوط به افراد بی خانمان که در داخل کشور و آوارگان احترام گذاشته و اجازه دهند تا این افراد به صورت امن مناطقی را که درگیر عملیات فعال نظامی است، ترک کنند.

این مقام مسئول سازمان ملل با اعلام اینکه بان کی مون از جفری فلتمن معاون دبیرکل امور سیاسی سازمان ملل خواسته تا به کی‌یف پایتخت اوکراین بازگردد ، ادامه داد: این رویداد تراژیک بر ضرورت برقراری آتش بس و حصول راه حلی دیپلماتیک تاکید فراوان می‌کند.

براساس گزارش‌ها کاروانی از آوارگان ساعت 9 و 40 دقیقه (به وقت محلی) روز دوشنبه در نزدیکی روستاهای واقع در منطقه لوهانسک در شرق اوکراین هدف حمله قرار گرفت.

مقام‌های اوکراینی، شبه‌نظامیان حامی روسیه واقع در شرق اوکراین را عامل این حمله مرگبار می‌دانند اما معاون نخست‌وزیر خودخوانده جمهوری دونتسک این اتهام را رد کرد.

انتهای پیام

کد N452860