سازمان ملل سخنان نماینده رژیم صهیونیستی در مورد شمار کشته شدگان غزه را رد کرد

اسرایئل

نیویورک- ایرنا- سخنگوی دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه ادعای نماینده رژیم صهیونیستی مبنی براین که سازمان ملل ارقام و آمار مربوط به کشته شدگان تهاجم اخیر نیروهای این رژیم به غزه را از منابع خبری تحت کنترل حماس به دست آورده رد و تاکید که این آمار و ارقام از طریق کمیساریای حقوق بشر و تعدادی از سازمان های غیر دولتی حاضر در منطقه به دست آمده است.

در حالی که رقم کشته شدگان حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی مورد تایید بیش حدود 95 درصد از رسانه های خبری جهان بوده روز دوشنبه ران پروسور نماینده رژیم اشغالگر قدس در جمع خبرنگاران ارقام و آمار منتشر شده در مورد کشته شدگان غزه را نادرست و جانبدارانه خواند ومدعی شد که سازمان ملل این ارقام را از طریق منابع خبری طرفدارنیروهای حماس به دست آورده است.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل با رد این ادعا گفت که اخبار و اطلاعات یاد شده از سوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل و از طریق تحقیقات گسترده به دست آمده و در اختیار مسئولین سازمان ملل گذاشته شده است.

وی افزود صحت این اطلاعات فقط مورد تایید یک منبع اطلاعاتی واحد نبوده و به تایید سازمان ها و موسسات غیر دولتی حاضر در منطقه نیز رسیده است.

بنا بر آخرین آمار های منتشر شده تا کنون 1959 نفر از مردم غزه در این حملات به شهادت رسیده اند که نزدیک به 80 در صد انان شهروندان غیر نظامی بوده اند.

بر همین اساس یک سوم یعنی بیش از 540 هزار نفر از شهروندان فلسطینی ساکن غزه در اثر حملات وحشیانه اخیر اواره شده اند.

اروپام-4-541 ** 1917
کد N452723