العبادی خواستار تعقیب داعش در سراسر جهان شد

عراق,داعش

نخست‌وزیر جدید عراق خطر تروریسم را خطری برای همه کشورهای منطقه و جهان دانست و خواستار تعقیب و دستگیری عناصر داعش در سراسر جهان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه عراقی سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر جدید عراق گفت: تروریسم نه فقط عراق بلکه همه کشورهای منطقه را تهدید می کند.

وی افزود: با در دست گرفتن زمام امور توسط نیروهای امنیتی عراق، اوضاع امنیتی کشور به سوی بهبود پیش می‌رود.

العبادی در حاشیه استقبال از جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه طرف‌ها باید برای دفع خطر واقعی تروریسم و از بین بردن آن با یکدیگر متحد شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که همه جناح‌ها با تشکیل یک مجموعه اطلاعاتی جهانی، عناصر گروه تروریستی داعش و حامیان آن را تعقیب، شناسایی و بازداشت کنند.

مامور تشکیل دولت جدید عراق گفت: نیروهای عشایر عراق برای بیرون راندن عناصر داعش از مناطق خود به حالت آماده باش درآمده‌اند و این وضعیت بر اوضاع عمومی کشور تأثیر می‌گذارد.

العبادی اعلام کرد که امیدوار است با پاکسازی همه مناطق اشغال شده توسط داعش و آزادسازی این مناطق، ساکنان هر منطقه به منازل خود بازگردند.

نخست‌وزیر جدید عراق تاکید کرد که هم وی و هم مرجعیت عالی دینی، به وضعیت اقلیت‌ها در مناطق تحت سلطه داعش توجه دارند.

در همین حال، وزیر امور خارجه لبنان در سفرش به عراق بر وحدت و تمامیت ارضی این کشور تأکید کرد و گفت: خطر گروه داعش نه فقط عراق بلکه همه کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد.

انتهای پیام

کد N452690