اعلام آمادگی یونان برای پذیرش و معالجه مجروحان غزه

غزه 93

تهران-ایرنا- معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه یونان گفت که در بیمارستان های نظامی و غیر نظامی کشورش برای معالجه مجروحان غزه باز است.

در تهاجم صهیونیست ها به نوار غزه بیش از 2 هزار فلسطینی شهید و هزاران نفر زخمی و آواره شده اند.

به گزارش پایگاه خبری مصریˈالیوم السابعˈ، ˈانجلوس ونیزلوسˈ معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه یونان در حاشیه نشست فوق العاده ای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا که به تازگی در بروکسل برگزار شد بر ضرورت برقرای آتش بس دایمی میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها تاکید کرد.

وی همچنین گفت: دو طرف اسراییلی و فلسطینی باید پس از برقراری آتش بس، مذاکرات خود را درباره یافتن راه حلی فراگیر جهت تشکیل دو دولت در کنار هم آغاز کنند.

ونیزلوس با بیان اینکه که کشورش آمادگی درمان کودکان و بزرگسالانی را که در پی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه زخمی شدند دارد، تاکید کرد: بیمارستان های نظامی و غیر نظامی یونان به روی مجروحان غزه و همه منطقه باز است.

وی همچنین به تحولات عراق اشاره کرد و بر اهمیت حفظ موجودیت اقلیت ها در این کشور و مبارزه با عناصر تروریستی داعش تاکید کرد.

این مقام ارشد دولت یونان با بیان اینکه باید هر چه سریعتر بحران های انسانی و مسائل امنیتی در منطقه خاورمیانه را برطرف کرد، افزود: با اینکه یونان نمی تواند به کشورهای منطقه خاورمیانه کمک های نظامی ارسال کند، اما می تواند سهمی در ارایه کمک های انسانی و حمایت سیاسی در چارچوب سیاست های خود داشته باشد.

رسانام**9329**1010
کد N452589