دادگاهی در روسیه چهار مخالف پوتین را به زندان انداخت

مقامات روسیه چهار تن از مخالفان دولت این کشور را که در جریان اعتراضات علیه ولادیمیر پوتین بازداشت شده بودند، به زندان محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز این در حالی است که منتقدان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه این محاکمه را در راستای تلاش کرملین به‌منظور سرکوب مخالفان می‌دانند.

ولادیمیر پوتین در داخل از محبوبیت زیادی برخوردار است و مواضع علنی اخیر وی باعث افزایش احساسات ملی‌گرایانه در این کشور شده است.

امروز (دوشنبه) ناتالیا سوزینا،‌ قاضی روس، طی حکمی چهار معترض مخالف دولت پوتین را به زندان محکوم کرد. طی این احکام "ایلیا گوشچین" به 2.5 سال و "آلکساندر مارگولین" و "آلکسی گاسکاروف" به 3.5 سال زندان به اتهام اغتشاش محکوم شدند.

این قاضی همچنین متهم چهارم پرونده به نام "النا کوختاروا" را به سبب همین اتهام گناهکار شناخته و برای وی بیش از سه سال حکم زندان صادر کرد اما این مجازات را به حال تعلیق درآورد.

ماه گذشته میلادی دادگاهی در مسکو یکی از منتقدان برجسته کرملین به نام "سرگئی اودالت‌سوف" را به اتهام هماهنگ کردن تظاهرات ضد پوتین در تاریخ 6 مه 2012 به 4.5 سال زندان محکوم کرد.

"اودالت‌سوف" از ماه فوریه 2013 تاکنون در بازداشت خانگی به سر می‌برد.

انتهای پیام

کد N452586