بیانیه چند نشریه دانشجویی در حمایت از وزیر علوم

شورای سردبیری و شورای نویسندگان نشریه های دریچه، پرومته وشباک، کانون های دانشجویی چلیپا، کیمیا، تئاتر، موسیقی، ایران‌شناسی و جمعی ازفعالین دانشجویی دانشگاه کاشان طی بیانیه‌ای حمایت خود از وزیر علوم را اعلام کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح ذیل است :

انتخابات 24 خرداد 92 که با حضور حماسی مردم نقطه‌ی عطفی را در تاریخ انقلاب پدید آورد، پیامی شفاف با خود به‌همراه داشت و آن فراگیر شدن اعتراض مردم به افراط‌گری‌های سیاسی، فرهنگی و دینی و همچنین مبارزه با فساد، قانون‌گریزی و بی‌اخلاقی بود. در چنین فضایی بود که قشر فرهیخته‌ی دانشگاهی نیز اراده خود را به اصلاح نشان داد و تغییر را برگزید. تا باشد که سایه امید بر این کشور بال گشاید و تدبیر را نشانه رود. در یک سالی که از آغاز به‌کار دولت تدبیر و امید می‌گذرد، به اذعان قاطبه‌ی اعضای هیئت علمی و دانشجویان، فضای سرد و امنیتی دانشگاه‌ها جای خود را به فضای آرام همراه با عقلانیت داده و بارقه‌ی امید در دل دانشگاهیان روشن شده است.

اما متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس تقریبا از ابتدای کار وزارت علوم بنا بر دلایل جناحی و غیر علمی، دلواپس حرکت رو به جلوی این وزارتخانه بوده و حتی یک روز از حمله به وزیر علوم دست برنداشته تا جایی که امروز تنها راه رسیدن به خواسته های جناحی خود را در استیضاح می‌بینند. گرچه استیضاح حق قانونی نمایندگان محترم مجلس است، اما باید دید مگر در یک سال وزارت آقای فرجی دانا چه بر سر وزارت علوم آمده که برخی از نمایندگان این چنین بر طبل استیضاح می کوبند. آیا برخورد با موضوعی همچون بورسیه‌های غیر قانونی که به واقع مصداق حقیقی فساد ستیزی مورد نظر مقام معظم رهبری است، شایسته استیضاح می‌باشد؟! آیابازگرداندن حق تحصیل به کسانی که صرفا به دلایل جناحی مورد اجحاف قرار گرفته بودند، مستوجب استیضاح است؟! اشکال دیگری که به موضوع استیضاح وزیر علوم وارد است، این است که اصرار بر استیضاح وزیر محترم در زمانی که دانشگاه تعطیل است،چه معنایی دارد؟ آیا نمایندگان منتقد برآنند تا کاری خلاف نظر دانشگاهیان انجام دهند؟!چرا اقدامات ستودنی وزیر محترم باید قربانی مطامع سیاسی برخی از نمایندگان مجلس شود؟ سوال اینجاست که برخی از نمایندگانی که نام نزدیکان آنها در بین اسامی بورسیه‌های جنجالی دوره‌ی آقای احمدی‌نژاد است، به‌دنبال چه چیزی هستند؟ آنچه این روزها در مجلس در حال وقوع است، نشانی از دلسوزی برای ملت در آن نیست و به تعبیری شاید ترس عده‌ای از نمایندگان برای افشای بیشتر صندوقچه اسرارشان است که اگر همه آن آنچه درونش هست فاش شود، رسوایی بزرگی به‌بار خواهد آمد. در این راستا فعالین دانشجویی دانشگاه کاشان ضمن استمرار حمایت خود از وزیر محترم علوم و برنامه‌های این وزارتخانه در یک سال گذشته، خواستار رای منفی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، از جمله نماینده محترم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به استیضاح وزیر علوم و تداوم فضای عقلانیت و اعتدلال موجود در دانشگاه‌ها می‌باشند.

انتهای پیام

کد N452492