ادامه هشدارها در مورد وضعیت نامساعد ساکنان شهر لوهانسک اوکراین

لوهانسک

تهران-ایرنا- سرویس رسانه ای شبه نظامیان جدایی طلب در شرق اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که شهر لوهانسک همچنان با کمبود شدید سوخت، آب و قطع وسایل ارتباطی روبه رو بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، براساس گزارش ها، ارتش اوکراین از شب گذشته نیز به گلوله باران مواضع شبه نظامیان جدایی طلب در لوهانسک ادامه داده است. در مناطق شرقی دیگر نیز گلو له باران های ارتش منجر به ویران شدن چندین خانه شده است.

شبه نظامیان جدایی طلب همچنان هشدار داده اند که شهر لوهانسک به شدت با کمبود آب روبه رو بوده است و مردم مجبورند فقط از یک خیابان برای خود آب جمع آوری کنند.

شبه نظامیان جدایی طلب به اظهارات شاهدان اشاره کرده که آنها ادامه اقدامات نظامی ارتش اوکراین در لوهانسک را تایید کرده اند. ساکنان این شهر تایید کرده اند که هیچ مایحتاج مواد غذایی، دارو و سوخت به این شهر ارسال نشده است.

شهر لوهانسک همچنان توسط نیروهای مسلح اوکراین محاصره شده و گفته می شود که این نیرو بخش هایی از لوهانسک را نیز در اختیار گرفته اند.

سخنگوی شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین اعلام کرد: ارتش اوکراین به دنبال تسلط کامل بر این شهر است. این شهر به طور کامل توسط نیروهای ارتش محاصره شده است و عملیات نظامی برای بازپس گیری این شهر از شبه نظامیان ادامه دارد.

رسانام**9234**1010
کد N452398