حمله برق‌آسا به موصل در دستور کار ارتش عراق قرار گرفت

عراق,داعش

سخنگوی نیروهای عراقی اعلام کرد که پس از بازپس‌گیری سد موصل، ارتش در حال آماده شدن برای حمله برق‌آسا به شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق و بازپس‌گیری آن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای‌نیوز عربی، صباح نوری، سخنگوی یگان مبارزه با تروریسم ارتش عراق با اعلام این خبر گفت: حمله برق‌آسا و سریع به مواضع داعش کارایی خود را به اثبات رسانده و در درگیری‌های اخیر به‌ویژه در بازپس‌گیری سد موصل شاهد کارایی این شیوه بودیم.

وی گفت: پس از عملیات اخیر، نیروهای عراقی مصر هستند تا به شهر موصل، بزرگترین منطقه شهری در تصرف نیروهای داعش حمله کنند که در این حمله از کمک‌های اطلاعاتی و پشتیبانی آمریکا نیز استفاده خواهد شد.

وی به زمان دقیق این عملیات اشاره‌ای نکرد اما پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده این حمله آغاز شود.

روز گذشته نیروهای پیشمرگ با کمک‌ یگان ویژه ارتش عراق و پشتیبانی هوایی آمریکا توانستند سد موصل، بزرگترین سد عراق و مناطق اطراف آن را از دست تروریست‌های داعش خارج کنند.

آمریکا چند روز پس از آغاز حمله پیشمرگ‌ها حملات هوایی علیه مواضع داعش انجام داد که در آن پس از مدت‌ها آمریکایی‌ها از حملات ترکیبی در عراق استفاده کردند و مواضع داعش را به وسیله بمب افکن‌ها، جنگنده‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین بمباران کردند که تا حدودی زیادی توانست قدرت مانور را از تروریست‌های داعش بگیرد.

انتهای پیام

کد N452379