برای نخستین بار انجام می گیرد؛

تمرین آمریکا و کره جنوبی برای مقابله با حملات هسته ای

آسیا اقیانوسیه

نظامیان آمریکا و کره جنوبی با برگزاری رزمایش مشترکی، برای نخستین بار خود را برای مقابله با حملات هسته ای احتمالی از سوی کره شمالی آماده می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاگس آنسایگر، رزمایش بحث برانگیز آمریکا و کره جنوبی از امروز در منطقه پر تنش شبه جزیره کره آغاز شد. این رزمایش با حضور دهها هزار نظامی آمریکایی و کره جنوبی بدون توجه به هشدارهای پیونگ یانگ برگزار می شود. بنا بر اعلام منابع کره ای در این رزمایش سالانه نظامیان دو کشور برای نخستین بار نحوه مقابله با حملات هسته ای احتمالی از سوی کره شمالی را تمرین می کنند.

در همین رابطه وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد نظامیان این کشور به همراه نظامیان آمریکایی طی رزمایشی که تا بیست و نهم آگوست (هفتم شهریور) ادامه خواهد یافت آمادگی خود را برای مقابله با "اقدامات تحریک آمیز" کره شمالی به نمایش می گذارند. این در حالی است که برگزاری رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی در منطقه، انتقاد شدید پیونگ یانگ را به دنبال داشته است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرد ارتش کره شمالی به هر گونه خطر احتمالی بدون هچ گونه اغماض واکنشی شدید نشان خواهد داد. بر اساس بیانیه ای که در همین رابطه در خبرگزاری KCNA منتشر شد: ارتش کره شمالی آماده است، پایگاه مهاجمان را به دریایی از آتش و خاکستر تبدیل کند.

کره شمالی روز یکشنبه نیز هشدار داده بود که حملات پیشگیرانه ای را در پاسخ به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره انجام خواهد داد.