تشریح برنامه‌های سراسری روز جهانی مسجد

مساجد,مركز رسيدگي به امور مساجد,مسجد

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری مراسم دعا و نیایش برای پیروزی مردم مظلوم غزه و بزرگداشت شهدای فلسطین، همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در مساجد سراسر کشور خبر داد.

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری مراسم دعا و نیایش برای پیروزی مردم مظلوم غزه و بزرگداشت شهدای فلسطین، همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در مساجد سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید آقایی در تشریح برنامه‌های روز جهانی مسجد، با بیان اینکه سه برنامه محوری به این مناسبت در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: اولین برنامه تجمع ائمه جماعات، علماء و روحانیون استان تهران است که ٩ صبح پنج شنبه سی ام مرداد ماه، در میدان فلسطین برگزار می‌شود. برنامه بعدی اجلاس روز جهانی مسجد است که در روز دهم شهریور، با حضور ائمه جماعات و سخنرانی رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد در تشریح برنامه سراسری «نیایش» گفت: برنامه دیگر نیز شب جمعه همین هفته در مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود که بنابر طراحی انجام شده بعد از نماز مغرب و عشاء، همزمان با عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم دعا و نیایش برای پیروزی مردم مظلوم غزه و بزرگداشت شهدای فلسطین برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نامه نگاری‌های لازم برای این برنامه با فرماندهی بسیج کل کشور، شورای هماهنگی تبلیغات و نمایندگان ولی فقیه در سراسر کشور انجام شده است، در خصوص هدف از برگزاری این برنامه اظهار کرد: تلاش کردیم تدبیری اندیشیده شود که روز جهانی مسجد از فضای رسانه‌ای و برگزاری اجلاس خارج شود و نمازگزاران و اهالی مسجد از طریق ائمه جماعات با روز جهانی مسجد و واقعه‌ای که در این روز رخ داده است آشنا شوند.

آقایی با تاکید بر اهمیت تشریح واقعه به آتش کشیدن مسجد الاقصی در سال ١٣٤٨ شمسی برای نمازگزاران، افزود: با توجه به جنایات جدید رژیم صهیونیستی در کشتار مردم و تخریب مساجد انگیزه ما برای برگزاری این مراسم بیشتر شد.

وی با بیان اینکه کارهای مقدماتی برای برگزاری این مراسم انجام شده است، گفت: یک بسته محتوایی توسط معاونت فرهنگی تهیه شده است که بنابر آن ائمه جماعاتی که نیاز دارند درباره روز جهانی مسجد مطالب بیشتری آماده کنند، محتوای مورد نظر را از طریق پرتال مرکز رسیدگی به امور مساجد دریافت کنند.

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد اضافه کرد: علاوه بر این یک شیوه نامه پیشنهادی هم روی پرتال مرکز منتشر می‌شود که ائمه جماعات برای برگزاری برنامه‌های خود در مساجد می‌توانند از آن بهره بگیرند.

انتهای پیام

کد N452136